Çekişmesiz Yargıda Yargılama Usulü Yetkin Yayınları

-5%

Çekişmesiz Yargıda Yargılama Usulü Yetkin Yayınları

 142,50

Stok kodu: 9786050501933 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıMayıs 2017
ISBN9786050501933
Sayfa Sayısı274
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 39 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Çalışmanın konusunu, çekişmesiz yargıda uygulanacak usûl oluşturmaktadır. Bu anlamda öncelikle, çekişmesiz yargı hakkında genel bilgilere yer verilmiş. Çekişmesiz yargının hukuki niteliği, çekişmeli yargıdan farkı, çekişmesiz yargıya tabi işler ve çekişmesiz yargıya hâkim olan ilkeler bu bölüm altında incelenmiş.

Çalışmanın ikinci bölümünde, çekişmesiz yargı işlerinde uygulanacak yargılama usûlüne ayrıntılı olarak değinilmiş. İlk önce, yabancı hukuk sistemlerinde çekişmesiz yargı usûlü genel olarak incelenmiş, daha sonra Türk Hukuku’ndaki durum üzerinde durulmuş. Çekişmesiz yargıda yargılamanın başlaması, görev ve yetki, ilgili kavramı, çekişmesiz yargı işinin çekişmeli yargıya dönüşmesi, müdahale ve iş arkadaşlığı, ispat ve deliller ve geçici hukuki koruma bu bölümde incelenen konulardır.

Üçüncü ve son bölümde, çekişmesiz yargıda karar ve kanun yolları incelenmiş. Çekişmesiz yargı kararlarının kesin hüküm teşkil edip etmemesi, bağlayıcılığı, sonradan değiştirilebilmesi ve kararlara karşı başvurulacak hukuki yollar bu bölüm altında incelenen başlıca konulardır.

(Girişten)

Konu Başlıkları
Çekişmesiz Yargı Hakkında Genel Bilgiler
Çekişmesiz Yargıda Yargılama
Çekişmesiz Yargıda Karar ve Kanun Yolları

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Çekişmesiz Yargıda Yargılama Usulü Yetkin Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: