2017 YDS Temelden Zirveye Booster Serisi Pelikan Yayınevi

-35%

2017 YDS Temelden Zirveye Booster Serisi Pelikan Yayınevi

0

 19,50

Stok kodu: 9786059029940 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı2017
ISBN9786059029940
Sayfa Sayısı181
Ebatı19x27
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 29 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

2017 YDS Temelden Zirveye Booster Serisi Pelikan Yayınları

Önsöz
Değerli öğrenciler ve YDS’ye hazırlanan bireyler,
Bilindiği üzere Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı birçok akademisyen, devlet memuru hatta özel sektör çalışanı için kadro, terfi, atama ya da tazminat hakkı kazanabilme noktasında büyük bir engel teşkil etmektedir. Her yıl ortalama 400.000 kişi YDS ya da E-YDS’ye girmekte ve hazırlıklarını büyük oranda dershaneler ve özel öğretmenler eşliğinde yürütmektedir. Ancak sınavın ölçtüğü dil bilgisi ve kelime seviyesinin birçok aday için oldukça ileri düzey oluşu adayların genelde hedeflenen 65 barajının altında kalmasına sebep olmaktadır.
Dokuz yıldır liseler için LYS-5, mezunlar için KPDS, ÜDS, YDS çalışmaları yapan bir eğitimci olarak, bu tip sınavlara hazırlanan öğrencilerin genelde nerelerde zorluk yaşadığını ve hangi tip soruların hangi şekilde sorulduğunda yanlış yaptıklarını tecrübe ederek bu sorunların çözümlerine yönelik bir çalışma yapma gereği duydum. Gerçek LYS-5 ve YDS sınavlarını dikkatlice inceleyip, adayları sık kullanılan ileri düzey kelimelere ve dilbilgisi kalıplarına aşina kılmak için “Boost your Vocabulary” ve “Boost your Grammar” bölümlerini hazırladım. Siz değerli adaylara verebileceğim basmakalıp sınav tekniği ya da ilaç veya hap diye tabir edilen bir yöntemim yok. Bu sınav artık gerçekten okuduğunu anlamayı gerektirmektedir. Bu da ileri düzey dil bilgisi ve kelime bilgisinden geçmektedir.
Bu kitabı yazmaktaki amacım adayları bulundukları seviyenin üstüne çıkarmaktır. Ancak unutulmamalıdır ki “A” ya da “B” seviyeye ulaşabilmek otantik materyal okumadan sadece test çözerek ulaşılabilecek seviyeler değildir. Bu noktada adaylara özellikle akademik makaleler ve köşe yazılarını okumalarını tavsiye ederim.
Adayların birçok yerde aynı sorularla karşılaşmaları özgün deneme testi problemini gündeme getirmiştir. Bu sorunu çözmeye yönelik ÖSYM’nin yaptığı sınavlara eşdeğer 5 adet özgün deneme testi hazırladım. Deneme sınavları öğrenciler üzerinde tatbik edilmiş ve sınav ciddiyetinde çözüldüğünde gerçeğine benzer sonuçlar alındığı görülmüştür. Normalden daha az doğru yapmanız halinde, sonucun yıldırıcı değil güdüleyici bir güç oluşturmasını umuyorum.
Sınavlar YDS formatında oluşturulmuş olmasına rağmen kelime, dil bilgisi ve okuma anlama becerisi üzerinde çalışmış olacağınız için LYS-5, TOEFL, TOIC,YÖK-DİL gibi sınavlara da kaynak oluşturacaktır.
Değerli adaylar, dil öğrenimi çok uzun ve meşakkatli bir serüvendir. Ancak unutulmamalıdır ki hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmez.
Bu duygularla sizlere en içten sevgi ve saygılarımı sunuyor ve başarılar diliyorum.
İngilizce Öğretmeni
Uğur ÖRS
Bu ürünü sepete eklediniz: