2020 Kpss Analiz Maliye Çözümlü Soru Bankası 4. Baskı (İadesizdir) Monopol Yayınları

-50%

2020 Kpss Analiz Maliye Çözümlü Soru Bankası 4. Baskı (İadesizdir) Monopol Yayınları

 35,00

Stok kodu: 9786059525763 Kategoriler:
Sepeti görüntüle


Basım YılıEylül 2019
ISBN9786059525763
Sayfa Sayısı808
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 39 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

2020 Kpss Analiz Maliye Çözümlü Soru Bankası 4. Baskı

Elinizdeki bu kitap, KPSS ve kurum sınavlarına hazırlık amacıyla daha önce çıkardığımız Maliye konu anlatım içerikli Analiz Maliye kitabının devamı niteliğindedir. Kitapta, her soru için ayrıntılı açıklamalar yapılmış ve kitap hem bir soru bankası hem de özet bir konu anlatımı gibi tasarlanmıştır. Kitapta, soru çözümlerinde karşılaştırmalara, özet tablolara, konu ile ilgili güncel notlara, konu ile ilgili bilgi notlarına, konuları özetleyen nokta analizlere yer verilmiştir.

Kitap hazırlanırken, ÖSYM’nin soru dağılımı ve kurum sınavlarındaki soru dağılımı dikkate alınmış ve bu çerçevede, kitapta sekiz bölüme yer verilmiştir. Söz konusu bölümler sırasıyla; Kamu Ekonomisi (Maliye Teorisi), Kamu Harcamaları, Kamu Gelirleri, Devlet Bütçesi, Devlet Borçlanması, Maliye Politikası ile Vergi Hukuku ve Türk Vergi Sistemidir. Kitapta, ilk altı bölümde her bölüm için 130 adet açıklamalı soru, Vergi Hukuku ve Türki Vergi Sistemi için 125’er açıklamalı soru olmak üzere, toplam 1030 adet soru yer almaktadır.

Kitabın en önemli özelliklerinden biri de her bölümün alt başlıklara ayrılmasıdır. Bu sayede kitap; öğrencilere, öncelik vermek istediği ya da konu tekrarı yapmak istediği bölüm ve başlıkları ayrıştırma yaparak çalışma imkânı sağlamaktadır.

Kitapta ayrıca daha önce hiç denenmemiş bir öğretme tekniği olan bulmacalara yer verilmiştir. Bulmacalar hatırlanması zor olan teorisyenlerin isimleri ve teorileri ile bazı kavramlar, eğlenceli bir biçimde öğretilmeye ve tekrarı kolaylaştırılmaya çalışılmıştır. Her bölümün sonuna, o bölüm ile ilgili iki adet bulmaca konulmuştur. Kitap toplamda 16 adet bulmaca içermektedir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“2020 Kpss Analiz Maliye Çözümlü Soru Bankası 4. Baskı (İadesizdir) Monopol Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: