Analiz Maliye-Vergi Ders Notları 8. Baskı Monopol Yayınları

-25%

Analiz Maliye-Vergi Ders Notları 8. Baskı Monopol Yayınları

 105,00

Sepeti görüntüle


Basım YılıŞubat 2021
ISBN9786257837101
Sayfa Sayısı608
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 39 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

2021 Kpss Analiz Maliye-Vergi Ders Notları 8. Baskı

Üniversitede maliye dersleri alan öğrenciler ile KPSS ve kurum sınavları ile idari yargı hâkimliği sınavına hazırlanan adaylar, kapsamlı ve kendi kendilerine öğrenmeyi sağlayacak bir maliye kitabının yokluğundan şikâyet etmektedirler. İşte bu şikâyetler bu kitabın hazırlanmasındaki en büyük motivasyonlardan biri olmuştur.

Üniversitede okuyan ve kurum sınavlarına hazırlanan adayların sorumlu oldukları konular esas alınarak hazırlanan bu kitap, kapsamlı konu anlatımı ile öğrencilerin ihtiyaç duyduğu tüm konulara yer vermektedir. Kitap hazırlanırken maliye ve vergi hukuku alanındaki 200’e yakın bilimsel eser, ders notu ve kaynaktan faydalanılmış, başta KPSS olmak üzere, onlarca kurum sınavı, idari yargı hâkimliği ve Sayıştay sınavlarının içeriğine uygun özet bilgiler sunulmaya çalışılmıştır.

Konu anlatımlı Analiz Maliye’nin içeriği; Kamu Ekonomisi (Maliye Teorisi), Kamu Harcamaları, Kamu Gelirleri, Devlet Bütçesi, Devlet Borçlanması (Finansman Politikası ve Yönetimi), Maliye Politikası, Vergi Hukuku, Türk Vergi Sistemi ile Ek Bölüm olarak yer alan Takip ve Tahsil Hukuku’na ait ders notlarından oluşmaktadır.

Kitabın güncellenmiş ve gözden geçirilmiş sekizinci baskısında, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilmesiyle birlikte yapılan değişiklikler ve Türk Vergi Sistemindeki son değişiklikler dikkate alınarak güncelleme yapılmıştır.

Kitabın içerisinde her bölümün içinde yer alan alt başlıklara ilişkin yaklaşık 300 farklı soru yer almaktadır. Bu sorular KPSS ve Kurum Sınavları ile İdari Yargı Hakimliği sınavında çıkan soru tarzına uygun hazırlanmıştır.

Kitabımızda benzer diğer eserlerden farklı olarak, her konunun sonuna çıkmış soru analizi, kitabın en sonuna ise KPSS sınavında hangi kavramın hangi yıl çıktığını gösteren soru dizini konulmuş ve 2020 KPSS sorularına göre güncellenmiştir. Bu iki ekleme sayesinde, KPSS ve diğer tüm kurum sınavlarına hazırlanan adayların hangi konulara ağırlık vermesi gerektiğine ilişkin dolaylı bir danışmanlık hizmeti verildiği söylenebilir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Analiz Maliye-Vergi Ders Notları 8. Baskı Monopol Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: