2022 Themis Kıymetli Evrak Hukuku Soru Bankası Çözümlü Tamer Bozkurt Seçkin Yayınları

-15%

2022 Themis Kıymetli Evrak Hukuku Soru Bankası Çözümlü Tamer Bozkurt Seçkin Yayınları

 63,75

Sepeti görüntüle


Basım Yılı2022
ISBN9789750277870
Sayfa Sayısı256
Ebatı12x23
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 29 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

2021 Themis Kıymetli Evrak Hukuku Soru Bankası Çözümlü Tamer Bozkurt Seçkin Yayınları

Kitap, esas olarak adli hakimlik sınavına hazırlık sürecinde olan meslektaşlarımız düşülerek hazırlanmıştır. Ancak bilgilerini tekrar etmek ve pekiştirmek isteyen hukuk fakültesi öğrencilerinin de yararlanabileceği şekilde kaleme alınmıştır. Bu cilt sadece “Kıymetli Evrak Hukuku”nu kapsamaktadır. “Ticari İşletme Hukuku” test kitabı yakın zamanda okuyucuna sunulmuştur. “Şirketler Hukuku” test kitabı da yakında okuyucusu ile buluşacaktır.

Bu soru kitabı hazırlanırken, öncelikle ilk 18 test konu sıralamasına göre dizilmiş; daha sonra ise tüm konulardan oluşan karma testler gelmiştir. Tavsiyemiz, öncelikle ilgili konular, kaynaklardan çalışıldıktan sonra, he-men sıcağı sıcağına ilgili konu testlerinin çözülmesi; bu sırada fark edilen eksikliklere geri dönülmesi, tüm konular bittikten sonra da adayın kendisini karma testlerde sınamasıdır. Böylece kıymetli evrak hukuku ile ilgili olarak bütünsel bir bakış açısı ile bilgilerin netleşip netleşmediği ve eksik kalan kısımların neler olduğu saptanacaktır. Sizlere adli hakimlik sınavına hazırlıkta yine Seç-kin Yayınevi tarafından basılan “Themis-Ticaret Hukuku” adlı eserimizden yararlanmanızı tavsiye etmekteyiz. Zira her konunun bağlantılı olduğu soruların eş zamanlı çözülmesi, konuların yerleşmesinde büyük katkı sağlayacaktır. Yinelemek gerekirse, tüm kitap bittikten sonra da karma sorularla konu iyice oturtulmalıdır.

Sorular hazırlanırken, konu tasnifli sorularla karma sorular arasında geçişkenlikler de sağlanmaya çalışılmıştır. Gerçekten de konu tasnifli sorularda taranan bir konu, bir başka boyutu ile ve bir başka formatta tekrar karşınıza çıkarılmıştır. Bu tekrarlar ve küçük dokunuşlar, bilginin yerleşmesini sağlayacaktır. Bu çerçevede bazı yanıtların altına “Bilgi Notu” yerleştirilmiş ve konu ile ilgili temel ilkeler belirtilmeye çalışılmıştır. Yine son yıllarda ağırlık verilen “öncüllü” sorulara da genişçe yer verilmiştir. Konular tasnif edilirken ve sıralanırken, “Kıymetli Evrak Hukuku” alanında genel kabul görmüş sıra izlenmiştir.

Test kitabımızda 300’den fazla soru bulunmaktadır. Hemen hemen her konuda, bağlantılı/dolaylı olsa bile soru çıkarılmaya, konular arasında analitik bağlantılar kurulmaya çalışılmıştır. Bazı sorular zor gelebilir. Ancak burada test sorularında ne kadar doğru yanıt çıkarıldığından çok, bu kitabı okuduğunuzda sorular sayesinde bilgilerinizin ne kadar pekişeceği ve daha önemlisi bilmediğiniz veya yanlış bildiğiniz noktaların ne kadarının düzeleceği önem arz etmektedir. Bu açıdan bu seri bir “skor” değil, “çalışma” kitabıdır. Bu noktanın göz ardı edilmemesi gerekir.

Sorular hazırlanırken Temmuz 2021’e kadar gerçekleşen tüm mevzuat değişiklikleri dikkate alınmış ve yer yer yanıtların içinde bu noktalara temas edilmiştir.

Konu Başlıkları

Konu Sıralı

Yeni Sınav Sistemine Uygun

Özgün Sorular

Konu Pekiştirmeli Bilgi Köşeleri

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“2022 Themis Kıymetli Evrak Hukuku Soru Bankası Çözümlü Tamer Bozkurt Seçkin Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: