2023 Analiz Mikro İktisat Konu Anlatımı Monopol Yayınları

-25%

2023 Analiz Mikro İktisat Konu Anlatımı Monopol Yayınları

 240,00

Stok kodu: 9786257837972 Kategoriler: , , ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıEkim 2023
ISBN9786257837972
Sayfa Sayısı480
Ebatı16X24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 69 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Elinizdeki kitap, Mikro İktisatın 4 alt teorisi olan Tüketici Teorisi, Üretici Teorisi, Fiyat Teorisi ve Genel Denge ve Refah Teorisi kısımlarından oluşmaktadır. Çalışmada Neo-Klasik İktisatın benimsemiş olduğu      kavramları sözel anlatmanın yanında yoğunlukla Matematiksel ispat ve grafiklerle anlatım desteklenmiştir.

Öğrenci dostu olarak hazırlanan bu çalışma, 16 bölümden oluşmaktadır. Her bölümde konularla ilgili Analiz Soru kutucukları içinde 100’den fazla açıklamalı Matematiksel soru konulmuştur. Özellikle bu soruların açıklamalarının titizlikle okunması, konunun pekişmesi açısından önemlidir. Diğer yandan kitapta 150 civarında konuları özetleyen, karşılaştıran ve dikkat çekmeyi sağlamayı amaçlayan Nokta Analiz kutucukları bulacaksınız. Son olarak çalışmada bu bahsettiğimiz kutucukların dışında konuyu özümsemenize yönelik onlarca şema, grafik ve tabloyu da siz değerli okurların işini kolaylaştırmak adına kitaba eklemeyi uygun bulduk.
Analiz Mikro İktisat, özellikle iki kesime yönelik hazırlanmıştır. Birincisi, okullarda lisans düzeyinde Mikro İktisat dersi alan öğrencilere yardımcı kaynak olması, ikincisi KPSS ve kurum sınavlarında kapsamlı ve öğretici bir kitabın yokluğundan şikâyet eden öğrenciler için hazırlanmıştır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“2023 Analiz Mikro İktisat Konu Anlatımı Monopol Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: