2023 MİHENK Soru Avcısı Adli Hakimlik 7 Deneme Savaş Yayınları

-20%

2023 MİHENK Soru Avcısı Adli Hakimlik 7 Deneme Savaş Yayınları

 104,00

Sepeti görüntüle


Basım Yılı Ağustos 2023
ISBN 9786258136975
Sayfa Sayısı 7 Fasikül
Ebatı 19X27
Kargo Ücreti: Türkiye'nin her yerine 79 TL.
Kargo Veriliş Süresi: Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

MİHENK
Soru Avcısı
Adli Hakimlik 7 Deneme
Mezunlar ve Avukatlar İçin

Savaş Yayınları
20. Baskı Ağustos 2023

 
Alan Bilgisi Soru ve Çözümleri
Genel Kültür – Genel Yetenek
Soru ve Çözümleri
 
Önsöz
 
Hâkimlik-Savcılık sınavlarının bir klasiği olan, adayların büyük bölümünün mutlaka çözerek sınava girdiği, birbirlerine de tavsiye etmelerinden gurur ancak korsan baskılarından dolayı bir o kadar da üzüntü duyduğumuz “Soru Avcısı” Mihenk Adlî Yargı Hâkim ve Savcı Yardımcılığı Adaylığı Çözümlü Deneme Sınavları kitabımızın YENİLENMİŞ SORULARINDAN oluşan 20. baskısı ile karşınızdayız. Dileğimiz odur ki sorularımızın yenilenmiş olması korsan baskıların bir nebze dahi olsa önüne geçecektir. Tabi burada en büyük görev, şu an bu önsözü kitabımızı yasal yollardan edinmeden okumakta olan ve ileride, şu an bizim hakkımıza girerek, hak dağıtmayı hayal eden insanlara düşmektedir.
 
Kitabımızın bu baskında sorularımızı yenilemiş bulunmaktayız. Tabi daha önceki baskılarımızda olduğu gibi sorularımızın tamamı çözümlü olup, ÖSYM’nin sınav formatı ile birebir uyumludur. Hatta bu bağlamda, kitabımızdaki her bir deneme, 2022 yılında yapılan Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı sınavı ile aynı şekilde Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi, Ortak Alan Bilgisi Testi ve Adli Yargı Testi olmak üzere, 3 ayrı testten oluşmaktadır.
 
Malumunuz olduğu üzere, 2022 yılında 2802 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kanunu’nda yapılan düzenleme ile bu yılki sınav Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı adı altında değil, Adli Yargı Hâkim ve Savcı Yardımcılığı Adaylığı adı ile yapılacaktır. Ancak sınavın içeriği daha önceki yıllar ile aynı olacak olup, 2024 yılında yürürlüğe girmesini beklediğimiz Hukuk Mesleklerine Giriş Sınavı’nda ise birkaç farklı ders daha kapsama alınacaktır. Söz konusu sınava yönelik kitap hazırlıklarımız da tüm hızıyla devam etmektedir.
 
Kitabımız, “Soru Avcısı” unvanını boşuna almamıştır. Bu unvan bizzat adaylar tarafından kitabımıza her bir sınavda isabet ettirdiği soru sayısının çokluğu nedeniyle layık görülmüş olup her ne kadar soruların ÖSYM tarafından yayımlanmamasından dolayı buna ilişkin karşılaştırmalı çalışmamıza kitabımızda yer veremesek de sınavlardan sonra bize ulaşan yorumlardan bunu hak ettiğimizi gururla sizlerle paylaşmak istiyoruz. 20. baskımız da bu bilinçle hazırlanmış ve tamamı gözden geçirilerek güncellenmiş sorularımızla sizlerin beğenisine sunulmuştur.
 
Kitabımızın, her zaman söylediğimiz gibi hak edenin hak ettiği yere hak ettiği için gelebilmesi yolunda en azından bir adım, okyanusta belki bir damla, karıncanın ağzında ateşe taşıdığı bir damla su olabilmesi temennisiyle, gireceğiniz sınavda en kalbi duygularımla başarılar dilerim.
 
Sinan SAKİN
Çankaya/ANKARA-01.08.2023
İletişim adresi:sinansakinmesleki@gmail.com

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“2023 MİHENK Soru Avcısı Adli Hakimlik 7 Deneme Savaş Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: