A Comprehensive Guide to Academic Writing for Proficiency Pelikan Yayınevi

-35%

A Comprehensive Guide to Academic Writing for Proficiency Pelikan Yayınevi

 211,25

Stok kodu: 9786052268728 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı2022
ISBN9786052268728
Sayfa Sayısı720
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 39 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Üniversite hazırlık sınıflarında okuyan ya da IELTS, TOEFL, PTE gibi akademik İngilizce sınavlarına hazırlanan öğrenciler yazma becerilerini geliştirmek için, Türkçe anlatımlı bir kitabın eksikliğini hissettiklerini sıkça ifade ederler. Bahsi geçen sınavlara yönelik yayınlanan uluslararası kitaplar yerel öğrencilerin ihtiyaçlarına bu açıdan cevap vermekte genellikle eksik kalmaktadır. Bu kitap, öğrencilerin bireysel çalışmalarına olanak sağlamakla beraber, geniş kapsamı sayesinde akademik yazma konusunda bütün ihtiyaçlara cevap verir niteliktedir.

Kitabın içeriği şu şekildedir:

Chapter 1: Öğrencilerin ileri düzey cümleler kurabilmeleri için essaylerde sıkça kullanılan gramer yapılarını sağlamlaştırmaya ve akademik kelime bilgisi kazandırmaya odaklanır.

Chapter 2: Öğrencilerin farklı konularda okuma yapmalarını, sınavlarda sorulabilecek konular hakkında bilgi sahibi olmalarını ve bunlarla ilişkili kelime bilgisi kazanmalarını amaçlar. Ayrıca metinler üzerinden çeşitli önemli gramer yapılarını sunar.

Chapter 3: İleri düzey essayler yazabilmek için gerekli olan bir diğer beceri çeşitli bağlaçları doğru kullanmaktır. Bu bölümde zıtlık, sebep-sonuç, amaç, koşul, örneklendirme ve benzeri anlam ilişkilerini ifade etmek için kullanılan bağlaçlar çok sayıda cümle ile örneklendirilmiş ve aktivitelerle öğrencilerin bu bağlaçları cümle içinde doğru kullanmaları amaçlanmıştır.

Chapter 4: Farklı konularda kullanılabilecek kalıplaşmış ifadeleri bilmek essay yazarken işinizi çok kolaylaştırır. Bu bölüm, bu tür ifadeleri kullanma becerilerinizi örnekler ve aktiviteler desteğiyle geliştirmeye ayrılmıştır.

Chapter 5: Essayin yapısı, giriş, gelişme ve sonuç paragrafları örneklerle açıklanmış, farklı konular üzerine metinler, çeviriler ve örneklerle öğrencilerin tam bir essayi oluşturma adımına geçmeleri hedeflenmiştir. Bu bölümde ayrıca essay türleri ve farklı seviyelerde yazılmış essay örnekleri yer alır.

Chapter 6: Öğrenciler essay yazarken genellikle fikir üretmekte ve yazmaya başlamadan önce fikirlerini organize etmekte zorlanıyorlar. Bu bölümde, farklı essay konuları için essayde kullanılabilecek fikirler ve bu fikirlerin organizasyonu örneklendirilmiştir.

Chapter 7: Bu bölümde, önceki bölümlerde kazanılan becerilerin sağlamlaştırılması için essay çeviri aktivitelerine yer verilmiştir.

Chapter 8: Her biri için 10 adet olmak üzere, PTE, TOEFL Writing Task 1 ve Task 2, ve IELTS Writing Task 1’e yönelik toplam 40 essay örneği verilmiştir.

Chapter 9: Öğrenciler tarafından yazılmış essaylere farklı sınavlara yönelik geri bildirimler verilmiş ve bu essaylerdeki hatalar incelenmiştir. Böylece öğrencilerin sıkça yaptığı hatalara dikkat çekilerek, bunlardan kaçınmalarına yardım etmek amaçlanmıştır.

Answer Key bölümünde kitaptaki aktivitelerin cevap anahtarı mevcuttur.

Translations bölümünde öğrencilerin tek başlarına çalışabilmelerini sağlamak amacıyla kitaptaki metinlerin Türkçe çevirilerine yer verilmiştir.

Kitabın akademik yazma becerilerine önemli katkılar sağlayacağına inanıyor; üniversite hazırlık sınıflarındaki ve uluslararası akademik İngilizce sınavlara hazırlanan öğrencilere başarılar diliyoruz.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“A Comprehensive Guide to Academic Writing for Proficiency Pelikan Yayınevi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: