Aile Hukuku Meseleleri Aristo Yayınları

Aile Hukuku Meseleleri Aristo Yayınları

 200,00

Stok kodu: 9786258385601 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı2023 Şubat
ISBN9786258385601
Sayfa Sayısı287
Ebatı16X24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 49 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Medeni hukuk alanında belki de en keyifli ve öğrencilerin bu anlamda en çok zevk aldıkları dersi aile hukuku oluşturmaktadır. Aile hukuku alanında vereceğim bir eğitime kaynaklık etmek üzere kısa notlar şeklinde başladığım bu eser Yargıtay kararlarıyla başlangıçta düşündüğüm kapsamı oldukça aştı. Uygulama açısından da önemli konuları içeren bu çalışmanın içeriğini nişanlanma, evlenme, boşanma, soybağı (özellikle velayet) ve mal rejimleri oluşturdu. Kimbilir belki de öğrencilerin ve uygulamacıların göstereceği teveccüh kitabın yeni basılarının yapılmasına ve kapsamın genişletilmesine vesile olur.

İnsanoğlunun kolayı sevmesi çoğu zaman onu düşündüğünü yapmaktan alıkoyar ve bir işe başlamak için itici bir güce ihtiyaç duyar. Bu satırların yazarının aradığı itici güç de aile hukukuna duyduğu sevgiden ileri gelmiş ve bu eser ortaya çıkmıştır. Bu nedenle aile hukuku alanında bir eser koyma fikrinin yaratımını sağlayan her şeye ve herkese teşekkürlerimi sunarım.

Bir insanın eğitim hayatı çok parçalıymış gibi görünse de aslında her bir aşama diğerine hazırlayan bütünün bir parçasıdır. Mark Twain’in “İnsan Nedir?” isimli eserinde ifade ettiği gibi insanın dış dünyadan bağımsız bir şekilde kendiliğinden bir fikir oluşturup bunu bir yaratıya dönüştürmesi mümkün değildir. Kitapta fikir namına herhangi bir şey varsa bu, eğitimime katkı sunan tüm hocalarımın sayesindedir. Bu nedenle üzerimde emeği olan tüm hocalarıma teşekkürü bir borç bilirim.

Bir eser ortaya koymak az çok sancılı bir iştir ve aile desteği olmadan bunu başarmanın imkânı yoktur. Her daim yanımda olan değerli aileme ve kızım Neva’ya da çok teşekkür ederim.

Umarım alanına katkı sunan bir eser olur…

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Aile Hukuku Meseleleri Aristo Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: