Aile Hukuku Seçkin Yayıncılık

Aile Hukuku Seçkin Yayıncılık

 390,00

Stok kodu: 9789750276132 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıMart 2022
ISBN9789750276132
Sayfa Sayısı536
Ebatı17x25
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 49 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Türk Medeni Kanunu’nun en kapsamlı bölümü olan ve geniş bir uygulama alanına sahip olan Aile Hukuku başlıklı ikinci kitabı, Evlilik Hukuku, Hısımlık ve Vesayet olmak üzere üç ana bölümden oluşmaktadır. Evlilik Hukuku kısmında, evlenme, boşanma, evliliğin genel hükümleri ve eşler arasındaki mal rejimleri düzenlenirken; Hısımlık kısmı, soybağı ve aile bölümlerine ayrılmış; son kısım ise vesayet düzeni, vesayetin yürütülmesi ve sona ermesi bölümlerini konu edinmiştir.

Türk Medeni Kanunu’nun Evlilik Hukuku ve Hısımlık kısımlarını detaylı bir şekilde ele alan bu çalışmada, Türk Medeni Kanunu’nun sistematiği takip edilerek, birinci bölümde nişanlanma, ikinci bölümde evlenme, üçüncü bölümde evliliğin sona ermesi, dördüncü bölümde evliliğin hükümleri, beşinci bölümde mal rejimleri, altıncı bölümde soybağının kurulması, yedinci bölümde soybağının hükümleri ile sekizinci ve son bölümde aile ilişkileri konuları detaylı bir biçimde ele alınmıştır.

Bu eserde, güncel tartışmalar ve modern eğilimler ışığında, uluslararası alandaki gelişmeler takip edilerek, Aile Hukuku alanında gelişen ortak anlayış detaylı bir şekilde okuyucuya aktarılmıştır. Konuya ait güncel içtihatlara geniş ölçüde yer verilerek, eserin içeriğini oluşturan zengin konularda, okuyucuya hem teorik hem de pratik bilgi birikimi kazandırılmak istenmektedir.

Konu Başlıkları
Nişanlanma
Evlenme
Boşanma
Evliliğin Hükümleri
Mal Rejimleri
Soybağı
Aile İlişkileri

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Aile Hukuku Seçkin Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: