An Introduction To Law (Hukuka Giriş – Üniversiteler İçin) Der Yayınları

-6%

An Introduction To Law (Hukuka Giriş – Üniversiteler İçin) Der Yayınları

 185,25

Stok kodu: 9789753536226 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı2022
ISBN9789753536226
Sayfa Sayısı372
Ebatı17X24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 39 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

An Introduction To Law (Hukuka Giriş – Üniversiteler İçin) Der Yayınları

Yazar Prof. Dr. Rona Aybay, Bosna Hersek İnsan Hakları Mahkemesinin , Avrupa Konseyi’nce seçilmiş sekiz uluslararası yargıcından biri olarak 8 yıl süreyle görev yapmış; ayrıca, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin etkenliğini arttırmak amacıyla oluşturan 11 Kişilik “Akil Kişiler” Komitesi üyeliği, Irkçılık ve Hoşgörüsüzlük Karşıtı Avrupa Komisyonu üyeliği gibi çeşitli uluslararası görevlerde bulunmuştur. Halen, İstanbul Gedik Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi olan Prof. Aybay, yabancı hukukçu çevrelerinde de tanınan bir hukukçumuzdur

Kitabın “Sunuş”unun Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde 2006-2012 yılları arasında Yargıç; 2012-2015 yılları arasında Daire Başkanı olarak görev yapan  ve halen Zürih  Üniversitesi Uluslararası Hukuk ve Avrupa Hukuku Profesörü olan  Mark Villiger tarafından yazılması, bu durumun bir göstergesidir.

Prof. Dr. Mark Villger,”Sunuş”unda, kitabın önemini şöyle vurgulamaktadır:

Bu kitap kimler için önemlidir? İlgili olabilecek çeşitli  okur grupları görebiliyorum: Tabii, en başta hukuka yeni adım atanlar  için çok uygun ve yararlı bir kaynaktır bu kitap. Bu okurlar kitapta, hukukun önemli ilkelerini görecek ve öğreneceklerdir.

Öte yandan, kitap  deneyimli hukukçular için de yararlı olabilecektir; çünkü, deneyimli hukukçular da, sık sık temel bilgilere, kaynaklara dönüp, kendi hukuk anlayışlarıyla temel ilkeleri karşılaştırma gereği duymaktadırlar.

Prof. Villger, sözlerine şunu da ekliyor:

Kitap, hukukçu olmayan ama “hukukun ne olduğunu” merak edip, öğrenmek isteyen kişiler için de çok yararlı bir kaynak olacaktır.

Bu harikulade kitaba, gerçekten layık olduğu başarılar diliyorum”

Prof. Aybay’ın kitabının bu yeni ve gözden geçirilmiş basısının DER Yayınlarınca yapılması, Yayınevimiz için bir övünç kaynağıdır.

Stok Kodu
:
978-975-353-622-6
Boyut
:
17×24
Sayfa Sayısı
:
380
Basım Yeri
:
İstanbul
Baskı
:
13
Basım Tarihi
:
Mayıs 2020
Kapak Türü
:
Sıvama Cilt – Sert Kapak
Kağıt Türü
:
3. Hamur
 

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“An Introduction To Law (Hukuka Giriş – Üniversiteler İçin) Der Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: