Analiz İktisat Çözümlü Soru Bankası 7. Baskı (Cilt 1-2) Monopol Yayınları

-25%

Analiz İktisat Çözümlü Soru Bankası 7. Baskı (Cilt 1-2) Monopol Yayınları

 637,50

Stok kodu: 9786256751064 Kategoriler: , , , ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıOcak 2024
ISBN9786256751064
Sayfa Sayısı1728
Ebatı16X24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 69 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

2024 Kpss Analiz İktisat Çözümlü Soru Bankası 7. Baskı

İktisada ait konu bazında çalışmalarını bitirmiş ve soru çözerek konuları kavramak isteyen öğrencilere yönelik hazırlanmıştır.

KPSS ve kurum sınavlarında çıkmış sorular ve üniversitelerde okutulan İktisat derslerinin müfredatı göz önünde bulundurularak hazırlanan yaklaşık 2000 soru ve çözümlü yanıtları, her derse yönelik olarak konu sıralamasına dikkat edilerek hazırlanmıştır. Kitapta 800’e yakın önemli not, karşılaştırmalı tablo ve özet tabloları içeren “Nokta Analiz” kısımları bulunmaktadır. Kitapta yaklaşık 400’e yakın Matematiksel İktisada yönelik detaylı çözümlerin yapıldığı soru ulunmaktadır.

Bu baskıyla birlikte kitaptaki tüm hatalar düzeltilmiş ve son yıllarda sorulan sorular temelinde bazı sorular revize edilerek yeni özgün sorular eklenmiştir.

Kitap, beş iktisat denemesinden oluşan “Kendini Analiz Et” kısmıyla zenginleşerek siz değerli adaylara daha yararlı bir hale gelmiştir. Kitap, Türkçe İktisat ders kitaplarının çoğu ve yabancı İktisat ders kitaplarının bazıları taranarak yazılmıştır. Soru bankası hazırlanırken gerek KPSS, gerekse kurum sınavları ve mülakatlarda çıkan 5000 – 6000 civarında soru gözden geçirilmiş, yaklaşık 500’e yakın iş sınavına hazırlanan ve kurumlara yerleşmiş eski öğrencilerimizden öneri alınmıştır. Kitap, yazarların ders tecrübeleri çerçevesinde öğrenci dostu olarak hazırlanmıştır.

Analiz İktisat Çözümlü Soru Bankası, iki cilt olarak hazırlanmıştır. Kitabın birinci cildi, Mikro İktisat, Uluslararası İktisat, Kalkınma Ekonomisi, Ekonomik Büyüme, ve İktisadi Düşünceler Tarihi bölümlerinden oluşurken ikinci cilt ise Makro İktisat, Para-Banka, Türkiye Ekonomisi ve Kendini Analiz Et bölümlerinden oluşmaktadır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Analiz İktisat Çözümlü Soru Bankası 7. Baskı (Cilt 1-2) Monopol Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: