Analiz Maliye Çözümlü Soru Bankası 6. Baskı Monopol Yayınları

-25%

Analiz Maliye Çözümlü Soru Bankası 6. Baskı Monopol Yayınları

 337,50

Stok kodu: 9786257837934 Kategoriler: , , , , ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıKasım 2023
ISBN9786257837934
Sayfa Sayısı831
Ebatı16X24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 69 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Elinizdeki bu kitap, üniversitede okuyan ve maliye dersleri alan öğrencilere, tüm KPSS’ye ve kamu kurum sınavları ile İdari Yargı Hâkimliği sınavına hazırlanan adaylara yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Kitap hazırlanırken bu alandaki yıllara dayanan tecrübelerimiz siz değerli öğrencilere aktarılmaya çalışılmıştır. Kitaptaki soru ve yanıtlar hazırlanırken, elimizden geldiğince sınavlarda en çok sorulan soru tarzları dikkate alınmıştır. Kitabın son iki bölümünde yer alan Vergi Hukuku ve Türk Vergi Sistemi özellikle İdari Yargı Hakimliği sınavına hazırlanan adaylar düşünülerek hazırlanmıştır.
KPSS ve kurum sınavlarına hazırlık amacıyla daha önce çıkardığımız Maliye konu anlatım içerikli Analiz Maliye kitabının devamı niteliğindedir. Kitapta, her soru için ayrıntılı açıklamalar yapılmış ve kitap hem bir soru bankası hem de özet bir konu anlatımı gibi tasarlanmıştır. Kitapta, soru çözümlerinde karşılaştırmalara, özet tablolara, konu ile ilgili güncel notlar ile bilgi notlarına ve konuları özetleyen nokta
analizlere yer verilmiştir.
Kitap içerisinde ÖSYM’nin soru dağılımı ve kurum sınavlarındaki soru dağılımı dikkate alınmış ve bu çerçevede sekiz bölüme yer verilmiştir. Söz konusu bölümler sırasıyla; Kamu Ekonomisi (Maliye Teorisi), Kamu Harcamaları, Kamu Gelirleri, Devlet Bütçesi, Devlet Borçlanması, Maliye Politikası ile Vergi Hukuku ve Türk Vergi Sistemidir. İlk altı bölümde her bölüm için 130 adet soru, Vergi Hukuku ve Türki Vergi Sistemi için 125’er adet soru olmak üzere, toplam 1030 adet açıklamalı soru yer almaktadır.
Kitabın en önemli özelliklerinden biri de her bölümün alt başlıklara ayrılmasıdır. Bu sayede kitap; öğrencilere, öncelik vermek istediği ya da konu tekrarı yapmak istediği bölüm ve başlıkları ayrıştırma yaparak çalışma imkânı sağlamaktadır. Her bölümün sonuna KPSS’de sorulan konuların soru dizini yıllar itibariyle yapılmıştır.
Kitapta ayrıca daha önce bu alanda hiç denenmemiş bir öğretme tekniği olan bulmacalara yer verilmiştir. Bulmacalar ile hatırlanması zor olan teorisyenlerin isimleri ve teorileri ile bazı kavramlar, eğlenceli bir biçimde öğretilmeye ve tekrarı kolaylaştırılmaya çalışılmıştır. Her bölümün sonuna, o bölüm ile ilgili iki adet bulmaca konulmuştur. Kitap toplamda 16 adet bulmaca içermektedir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Analiz Maliye Çözümlü Soru Bankası 6. Baskı Monopol Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: