%25 İNDİRİM
ANAYASA HUKUKU_MOCKUP

Monopol Anayasa Hukuku Konu Anlatımı Monopol Yayınları

 70,00  52,50

Basım YılıMart 2021
ISBN9786257837156
Sayfa Sayısı500
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 10 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.
  • Açıklama
  • Yorumlar (0)
  • Monopol Yayınları Hakkında

Ürün Açıklaması

Kitap hakkında;

Bu kitap 2017 Anayasa değişiklikleri ve daha sonra yapılan mevzuattaki diğer değişiklikler dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Kitap, genel kültür çerçevesinde sorulan sorular dahil olmak üzere, anayasa hukukuyla ilgili tüm bilgileri kapsayacak şekilde kaleme alınmıştır. Zira bu kitabın hazırlanmasındaki asıl gaye; kaymakamlık, hâkimlik ve diğer kurum sınavlarıyla ilgili kaynak ihtiyacının karşılanmasıdır.

Kitap anayasa hukuku (genel esaslar) ve Türk anayasa hukuku olmak üzere iki ana kısımdan müteşekkildir. Kitabın anayasa hukuku kısmı dokuz bölümden, Türk anayasa hukuku kısmı ise otuz beş bölümden oluşmaktadır.

Kitabın hazırlanmasında evvela anayasa hukuku genel esaslar kısmı verilmek suretiyle Türk anayasa hukuku kısmıyla ilgili kavramların temelinin oluşturulması ve ikinci kısmın mantığının verilmesi hedeflenmiştir.

Kitap içerisinde yer alan her bölümün akıcı ve anlaşılır olmasını sağlamak amacıyla bölümün konusuyla ilgili; metin şeklindeki anlatımın yanı sıra tablo ve sorulara da yer verilmiştir. Böylece konunun anlaşılması ve kavranması gayesi güdülmüştür.
Kitap içerisinde toplam 790 adet orijinal soru yer aldığı hususiyle belirtilmelidir. Bu çerçevede kitabın hacminin yarıya yakın kısmını sorular oluşturmaktadır. Netice itibarıyla kitap konu anlatımı ve soru ihtiyacı olmak üzere başka bir kaynak edinmeyi gerektirmeyecek şekilde hazırlanmıştır.

Kitabın hazırlanmasında emeği geçen herkese müteşekkir olduğumu belirtir, hazırlanmasındaki faydanın hâsıl olmasını temenni ederim.
2021 Mart / Ankara

Monopol Eğitim Kurumları Bünyesinde yer alan Monopol Yayınları, 2010 yılından bu yana kariyer meslek sınavlarına hazırlanmakta yararlanılan konu anlatım, soru bankası, deneme sınavları vb. yayınları hazırlama faaliyetlerini büyük bir titizlikle yürüten yenilikçi bir yayınevidir.

Adli-İdari Yargı Hakimliği ve KPSS A Grubu sınavlarına hazırlıkta yayımladığı güncel, akademik, sınav odaklı ve zengin içerikli kitaplarla marka haline gelen Monopol Yayınları, ürün çeşitliliğini genişleterek KPSS B, SMMM, YDS ve Kurum Sınavlarına hazırlanan adaylar için de kitaplar
yayımlamaktadır. Son olarak Üniversite Ders Kitaplarını gündemine alarak bu alanda değerli çalışmaları olan akademisyenlerin kitaplarını yayımlamıştır.

Monopol Yayınları, kaliteden hiçbir zaman ödün vermeyen yayın politikası anlayışı ile sürekli gelişim göstermeyi ve herkesin tercih edebileceği yayınları üreten bir yayınevi haline gelmeyi hedeflemektedir.

Mustafa MERT

Monopol Yayınları Genel Yayın Koordinatörü