Anayasa ve Türk Anayasa Hukuku 5. Baskı Monopol Yayınları

-60%

Anayasa ve Türk Anayasa Hukuku 5. Baskı Monopol Yayınları

 28,80

Stok kodu: 9786257837064 Kategoriler:
Sepeti görüntüle


Basım YılıEkim 2020
ISBN9786257837064
Sayfa Sayısı656
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 14 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Anayasa Hukuku ve Türk Anayasa Hukuku

Bu kitap anayasa hukuku (genel esaslar) ve Türk anayasa hukuku olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Kitabın anayasa hukuku kısmı dokuz bölümden, Türk anayasa hukuku kısmı ise otuz beş bölümden oluşmaktadır. Kitabın hazırlanmasında evvela anayasa hukuku kısmı (genel esaslar) verilmek suretiyle Türk anayasa hukuku kısmıyla ilgili kavramların temelinin oluşturulması ve ikinci kısmın mantığının verilmesi hedeflenmiştir. Bunların yanı sıra, her bölümün akıcı ve anlaşılır olmasını sağlamak amacıyla ana konuyla ilgili; metin, tablo ve sorulara yer verilmiştir. Bu çerçevede önce metin hâlinde anlatım yapılmış, sonra özet niteliğinde tablolar çizilmiş, en son her konunun bitiminde o konuyla ilgili konu tarama testleri hazırlanmak suretiyle (Toplam 777 Soru) konuların anlaşılması ve kavranması gayesi güdülmüştür.

2017 Anayasa değişiklikleri ve daha sonra yapılan mevzuattaki diğer değişiklikler dikkate alınarak kitap yeniden gözden geçirilmiştir. Bunların yanı sıra kitabın daha akıcı hâle getirilmesi amacıyla bölüm sayıları artırılmıştır. Aynı yönde olmak üzere kitaba yeni tablolar ilave edilmiş ve kitabın her yönüyle güncel olmasına özen gösterilmiştir.

Fakültelerin birinci sınıfında okutulmakta olan anayasa hukuku (genel esaslar) ve Türk anayasa hukuku dersleri bakımından temel bilgiler ihtiva eden bu kitabın hazırlanmasında; kaymakamlık, hâkimlik ve diğer kurum sınavlarıyla ilgili kaynak ihtiyacının karşılanması hususiyle göz önünde bulundurulmuştur.

Kitabın hazırlanmasında emeği geçen herkese müteşekkir olduğumu belirtir, hazırlanmasındaki faydanın hasıl olmasını temenni ederim.

2020 Ekim/ Ankara

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Anayasa ve Türk Anayasa Hukuku 5. Baskı Monopol Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: