Balık Bubbalo ve Yedinci Kıta Macerası Luna Yayınları

-25%

Balık Bubbalo ve Yedinci Kıta Macerası Luna Yayınları

 66,00

Stok kodu: 9786257950640 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı Ağustos 2020
ISBN 9786257950640
Sayfa Sayısı 28
Ebatı 21X29
Kargo Ücreti: Türkiye'nin her yerine 79 TL.
Kargo Veriliş Süresi: Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Çocukların karakter gelişiminin % 80’inin tamamlandığı 0-8 yaş arası “erken çocukluk dönemi” olarak bilinir. Akademik ve sosyal hayattaki başarı için önemli olan dil becerilerinin temelinin atıldığı bu dönemde sosyal ve ahlaki değerler de yerleşmeye başlar. Gelişimin oldukça hızlı olduğu bu dönemde çocuklara sunulacak her türlü eğitim kritik öneme sahiptir. Sabırsızlık, tüketim, rekabet, şiddet ve bencilliğin yoğunlaştığı günümüzde hoşgörü, saygı, sevgi, sorumluluk, dürüstlük, fedakârlık, sabır, sadelik, özgüven, yardımlaşma gibi temel değerlerin bu dönemde verilmesi kişiliğin oluşmasına önemli katkı sağlar.
Çocuklar iyi-kötü, doğru-yanlış gibi davranış şekillerini hikâye kitaplarından öğrenebilir. Hikâyeler farklı yaşam deneyimleri ile örnek alabilecekleri çeşitli karakterler sunarak empati, sorun çözme, hayal kurma, yaratıcılık yeteneklerini geliştirir ve daha donanımlı bireyler yetişmesini sağlar. Çocuklara kendi kültürlerini tanıtırken farklı kültürleri kıyaslama imkânı da vererek çoklu bakış açısının gelişmesine ve bu sayede farklılıklara saygılı, anlayışlı bireyler olarak büyümesine katkıda bulunur.
Karakter ve değerler eğitimi uzmanı Songül Üngüt Taşkın’ın yazdığı bu hikâyeyi tüm ebeveynlerimize tavsiye ederim. Dr. Öğretim Üyesi Uzman Klinik Psikolog Burak UĞUZ

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Balık Bubbalo ve Yedinci Kıta Macerası Luna Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: