Balonla Beş Hafta (Kısaltılmış Metin) 100 Temel Eser Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

-25%

Balonla Beş Hafta (Kısaltılmış Metin) 100 Temel Eser Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

 3,75

Stok kodu: 9786052951439 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıOcak 2021
ISBN 9786052951439
Sayfa Sayısı144
Ebatı13x19.5
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 13 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Kraliyet Coğrafya Derneği’nin 14 Ocak 1862 tarihindeki toplantısında yapılan açıklama, bilim dünyasında büyük bir heyecan dalgası yarattı. Doktor Fergusson, Afrika kıtasını boydan boya geçmeyi planlıyordu. 
Tabii bu, pek de yeni bir fikir değildi. O güne kadar birçok cesur kâşif, gizemli kıtanın sırlarını ortaya çıkarmak için yollara düşmüş ve büyük bir bölümü de bu yolda hayatını kaybetmişti. Bazı kâşifler ise gezilerini belli bir alanla sınırlamış ve sadece birkaç bölgeyi geçebilmişlerdi. 
Doktor Fergusson yolculuğuna Hint Okyanusu’ndan başlayacak, kıtayı baştan başa geçecekve Atlantik Okyanusu’na ulaşacaktı. 
Doktor’un fikri çılgınlık olarak kabul edildi. O günün şartlarında büyük bir ordu bile bu yolculuğu tamamlayamazdı. Aslında Doktor Fergusson’un planı insanların düşündüğünden çok daha çılgındı, çünkü ünlü kâşif bütün kıtayı bir sıcak hava balonuyla geçmeyi düşünüyordu. Eğlenceli, heyecanlı, harika bir macera!.. 

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Balonla Beş Hafta (Kısaltılmış Metin) 100 Temel Eser Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: