Belgede Sahtecilik ve Vergi Kaçakçılığı Suçları Adalet Yayınevi

Belgede Sahtecilik ve Vergi Kaçakçılığı Suçları Adalet Yayınevi

 190,00

Stok kodu: 9786258153378 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıHaziran 2022
ISBN9786258153378
Sayfa Sayısı255
Ebatı16X24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 49 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Vergi kaçakçılığı suçu ile belgede sahtecilik suçları, birbirleriyle benzer birtakım kavram ve unsurları içerilerinde barındırmaktadırlar. Buna rağmen bu iki suç tipi arasındaki ilişkiye bazı yargı kararlarında değinilmekle yetinilmiştir. Yine doktrinde de iki suç tipi açısından ortak birtakım kavramlara değinilirken, bu suçların benzeştiği veya farklılaştığı vurgulanmıştır. Bunun dışında sadece iki suç tipi arasındaki ilişkiyi ele alan kapsamlı bir çalışma bulunmamaktadır. Oysa bu suçlar arasındaki ilişkinin özellikle yargı kararları ışığında incelenmesi önem arz etmektedir.
Bu anlamda doktora tezi olarak hazırladığımız ve vergi kaçakçılığı ile belgede sahtecilik suçları arasındaki benzer ve farklı yönleri özellikle yargı kararları ışığında ele aldığımız çalışmamızın amacı, birbirleriyle aynı birtakım kavramları ve unsurları içeren bu suç tipleri arasındaki ilişkiyi tüm yönleriyle ortaya koymaktır. Böylece anılan suçlar arasındaki benzer kavram ve unsurların ne anlama geldiği, suç tipleri arasında kıyaslama yapılıp yapılamayacağı, bir suç için geçerli olan durumun diğeri için geçerli olup olmayacağı sorularına cevap bulmaya çalışacağız.
Anılan suç tipleri arasındaki ilişkiyi sağlıklı olarak ele almak için, bu suçların ayrı ayrı ele alınıp incelenmesi gerekmiştir. Suçların unsurları, suçlara ilişkin doktrin görüşleri ve yargı kararları ışığında ele alınmış ve ardından verilen bu bilgiler ışığında bu suçlar arasındaki fark ve benzerliklere değinilmeye çalışılmıştır. Bu durum da çok geniş bir alanın teze yansıtılması zorunluluğunu beraberinde getirmiş ve bazı konuların tekrar edilmesine yol açmıştır. Buna rağmen iki suç tipi açısından önemli olmayan ayrıntılara değinilmemeye çalışılarak ve anılan suçlar arasındaki fark ve benzerlikler incelenirken, diğer kısımlarda verilmiş bilgilerin tekrar edilmemesine özen gösterilmiştir.
Kitabın Konu Başlıkları
.
Belgede Sahtecilik Suçları
.
Vergi Kaçakçılığı Suçları
.
Belgede Sahtecilik ile Vergi Kaçakçılığı Suçlarının Karşılaştırılması

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Belgede Sahtecilik ve Vergi Kaçakçılığı Suçları Adalet Yayınevi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: