Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi Modern Klasikler Dizisi İş Bankası Kültür Yayınları

-25%

Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi Modern Klasikler Dizisi İş Bankası Kültür Yayınları

 19,50

Stok kodu: 9786257070140 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıOcak 2024
ISBN9786257070140
Sayfa Sayısı56
Ebatı12X20
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 69 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Yaşlı bir adam olarak dünyaya gelip zamanla gençleşme fikri F. Scott Fitzgerald’ı büyülüyordu. Yazarın iki yıl boyunca zihninde evirip çevirdikten sonra 1922 yılında yazdığı Benjamin Button’ın Tuhaf Hikâyesi’ni Mark Twain’in şu sözü esinlemişti: “Hayatın en iyi kısmının başta, en kötü kısmının da sonda olması ne yazık.” Fitzgerald bu en bilinen hikâyesinde 1860 yılında yaşlı bir adam olarak doğup giderek gençleşen Benjamin Button’ın hayatını anlatır.
Benjamin Button yalnızca yaşlı bir adamın bedeniyle dünyaya gelmemiştir. 70’li yaşlarındaki bir adamın zihnine ve zevklerine de sahiptir. Gençleştikçe dirilen bedeniyle birlikte daha aktif bir hayata ve ilgi alanlarına kavuşur. Yazar yaşın insanın kimliği üzerindeki etkisine dikkat çeker.
Yaşlanma üzerine yazılmış bu nükteli, fantastik hiciv, Hollywood’un da dikkatinden kaçmamış, 2008’de vizyona giren film uyarlaması büyük ilgi görmüştü.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi Modern Klasikler Dizisi İş Bankası Kültür Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: