Bir Dilekçenin Anatomisi – A’dan Z’ye Dilekçe Nasıl Hazırlanır? Aristo Yayınevi

Bir Dilekçenin Anatomisi – A’dan Z’ye Dilekçe Nasıl Hazırlanır? Aristo Yayınevi

 250,00

Stok kodu: 9786258385588 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıOcak 2023
ISBN9786258385588
Sayfa Sayısı375
Ebatı14X21
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 69 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

SUNUŞ

Avukatlar ve akademisyenler tarafından, içinde her dava tipine uygun dilekçe örneklerinin bulunduğu çok sayıda kitap yazılmıştır. Biz avukatlar dilekçelerimizi hazırlarken bu kaynaklardan faydalanırız. Buradaki faydalanma, kitaptaki örnek dilekçenin olayımıza uyarlanarak aktarılmasından ibarettir. Bir başka deyişle dilekçeye ne yazacağımıza dairdir.

Asıl ihtiyacımız olan ise dilekçeyi nasıl yazacağımızı bilmektir. Bunu öğretecek kaynak ise yok denecek kadar azdır. Bu kitap bunu hedeflemekte, tabiri caizse balık vermek yerine balık tutmayı öğretmeyi amaçlamaktadır.

Umuyorum ki bu kitabı okuyan avukatlar dilekçe yazarken hangi hususlara dikkat etmeleri gerektiğini, dilekçe konusunda doğru zannedilen yanlışların neler olduğunu bileceklerdir ve özünde dilekçeyi nasıl yazacaklarının bilgisine sahip olacaklardır.

Eserin tüm avukatlara fayda sağlamasını umuyorum.

 

7. BASKIYA ÖN SÖZ

Kitabımın hukuk alanında klasikleşmiş bir eser haline gelişini büyük bir keyif ve gururla izliyorum.

Kitabı bir adım daha ileriye taşımanın bir yönünün de kitaptaki hataları gidermek olduğunun bilincindeyim. Bu sebeple sıklıkla yaptığım çağrıyı yineleyerek kitabın son sayfasındaki e-posta hesabımdan veya sosyal medya hesaplarımdan bana ulaşıp kitapla ilgili eleştiri ve önerilerinizi iletmenizi önemle rica ediyorum.

Diğer her şey gibi kâğıt fiyatlarının da fahiş miktarda zamlandığı dahası kâğıt tedarikinin de güçleştiği bu ortamda kitap fiyatları da ister istemez arttı. Maalesef bu konuda yazarın ya da yayınevinin yapabileceği bir şey yok.

Okuyucuyla kitabın buluşmasının önündeki tüm engellerin kalktığı daha güzel yarınlarda buluşmak dileğiyle, kitabıma ilgi gösteren herkese teşekkürlerimi iletiyorum.

9 Ocak 2023,  Gayrettepe / İstanbul

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Bir Dilekçenin Anatomisi – A’dan Z’ye Dilekçe Nasıl Hazırlanır? Aristo Yayınevi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: