Ceza Muhakemesi Hukuku 4. Baskı Monopol Yayınları

-25%

Ceza Muhakemesi Hukuku 4. Baskı Monopol Yayınları

 262,50

Stok kodu: 9786256751118 Kategoriler: , ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıNisan 2024
ISBN9786256751118
Sayfa Sayısı272
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 69 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Bu kitabın hazırlanmasındaki gaye, hususiyle adli yargı hakimlik savcılık sınavları olmak üzere KPSS ve diğer kurum sınavlarına hazırlıkta öğrencilere katkı sağlamaktır. Ayrıca kitapta, fakülte öğrencilerinin de temel bilgiler mahiyetinde öğrenebileceği hususlara yer verilmiştir.

Kitabın ders kitaplarından en temel farklarından biri, ünitelerde konuları özetleyen öğretici tablo sistemine, diğeri her bölümün sonunda o üniteye ait konuların kolaylıkla kavranmasını sağlayıcı sorulara yer verilmiş olmasıdır. Ayrıca kitaptaki tablolu konu anlatım sayısı da artırılmıştır.

Bu baskıda kitabın güncel bilgileri karşılayıcı olması hassasiyetine pek önem verilmiştir. 2/3/2024 kabul tarihli, 7499 Sayılı Yasa ile birçok değişiklik yapılmıştır. Ez cümle mezkûr tarihte mevzuatta yapılan köklü değişiklikler, kitaba hassasiyetle işlenmiştir.

Güncellemelerden kesitler olarak ve örnek kabilinden olmak üzere değinmekte fayda mülahaza ettiklerimizden bazılarına aşağıda yer verilmiştir:

  • İstinaf ve temyiz süreleri hükmün gerekçesiyle birlikte tebliğ edildiği tarihten itibaren iki hafta olarak belirlenmiştir.
  • İtiraz ilgililerin kararı öğrendiği günden itibaren iki hafta olarak belirlenmiştir.
  • Hapis cezasından çevrilen adlî para cezaları hariç olmak üzere, sonuç olarak belirlenen onbeşbin Türk Lirası dâhil adlî para cezasına mahkûmiyet hükümlerine karşı istinaf yoluna başvurulamayacağı belirlenerek kesinlik sınırında artışa gidilmiştir.
  • Hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararına karşı istinaf yoluna başvurulabilir. Karar ve hüküm, usul ve esasa ilişkin hukuka aykırılıklar yönünden incelenir.

Kariyeri için gayret sarf eden pek kıymetli mümtaz insanlar, kitabın hazırlanmasındaki maksadın hasıl olmasını temenni eder, sınavlarınızda başarılar dileriz.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Ceza Muhakemesi Hukuku 4. Baskı Monopol Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: