Covid–19 Sürecinde Milletlerarası Özel Hukuk Beta Yayıncılık

-5%

Covid–19 Sürecinde Milletlerarası Özel Hukuk Beta Yayıncılık

 93,10

Stok kodu: 9786052428795 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıOCAK 2021
ISBN9786052428795
Sayfa Sayısı244
Ebatı16X24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 29 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Covid–19 Sürecinde Milletlerarası Özel Hukuk Beta Yayınevi

Dünyanın her yerinde her alanda bir sorun haline gelen ve belki de uzun zaman sonra bütün devletleri ortak bir mücadelede bir araya getiren Covid-19’un yarattığı hukuki sorunlar kısa sürede aşılabilecek gibi görünmemektedir. Bu hususu dikkate alarak milletlerarası özel hukuk alanında Covid-19’un yarattığı sorunlar ve bu sorunları aşmak için atılan adımların çerçevesini çizen bu çalışma hazırlanmış. Bu vesile ile aslında Covid-19 salgınından önce başlayan ancak salgınla beraber hız kazanan milletlerarası usul hukukuna ilişkin bazı yeni çalışmalara da kitap da yer verilmiş.

Yabancılık unsuru taşıyan özel hukuka ilişkin davalarda duruşmaların görüntü ve ses iletimi yoluyla yapılması; yabancı ülkelere yapılacak tebligatların elektronik ortamda gerçekleştirilmesi; teknolojik araçların kullanılarak yabancı ülkelerden delil temin edilmesi; apostile şerhinin elektronik ortamda alınması hususlarında Covid-19 öncesinde başlayan ancak salgınla beraber daha da hızlandırılan çalışmalara da değinilmiş; söz konusu usuli işlemlerin elektronik ortamda nasıl yapıldığı açıklanmış.

Kitapta, ayrıca zaten mevcut olan ve salgın sürecinde yıldızı parlayan online tahkimin yanı sıra bu yolla verilen hakem kararlarının tenfizi davalarında karşılaşılabilecek sorunlara da yer verilmiş. Kapsamı oldukça geniş bir hukuk alanı olan milletlerarası özel hukukun yalnızca temel konularına ilişkin tespitleri içeren bu çalışma her konuya öz olarak değinmesi sebebiyle el kitabı niteliğindedir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Covid–19 Sürecinde Milletlerarası Özel Hukuk Beta Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: