Devlet Muhasebesi Sınav Soru Çözümleri ve Uygulamalı Örnekler Pelikan Yayınevi

-5%

Devlet Muhasebesi Sınav Soru Çözümleri ve Uygulamalı Örnekler Pelikan Yayınevi

 261,25

Stok kodu: 9786057868336 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıŞubat 2022
ISBN9786057868336
Sayfa Sayısı816
Ebatı19x27
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 29 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Devlet muhasebesi, Genel Yönetim Muhasebe Yönetmeliği ile ülkemizin en uzun yönetmelik düzenlemelerinden olan Merkezi Yönetim Muhasebe Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda yürütülmektedir.

Sınavlarda yer alan muhasebe soruları, doğası gereği diğer sözel mevzuat metinleri gibi sadece ezberlenerek yapılabilecek soru tiplerinden değildir. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan kurum içi uzmanlık, muhasebe yetkilisi sertifikası, muhasebe müdürlüğü ve yeterlik sınavlarındaki hem ticari (genel) hem de Devlet muhasebesi soruları doğrultusunda hazırlanan bu kitap sizlere sadece doğru cevabı göstermekten ziyade ayrıntılı çözümleri içeren, yanlış cevapların sebeplerinin de açıklandığı, ayrıca ilgili soruda yer alan hesaba ve o hesapla ilgili bulunan diğer olası muhtelif sorulara ilişkin örnekleri ve anlatımları da içermektedir.

Ayrıca, 2017/7 sayılı “Bütünleşik Kamu Mali Yönetim Bilişim Sistemi Politika Belgesi ve Eylem Planı” konulu Başbakanlık Genelgesi kapsamında, Hazine ve Maliye Bakanlığı (Muhasebat Genel Müdürlüğü) koordinasyonunda yürütülen Bütünleşik Kamu Mali Yönetim Bilişim Sistemi ile muhasebe mevzuatı hükümleri arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır. Bu kitapta çıkmış sınav sorularının çözümü, güncel Genel Yönetim Muhasebe Yönetmeliği ve Merkezi Yönetim Muhasebe Yönetmeliği hükümlerine göre açıklanmıştır.

Diğer taraftan, örnek sorularda adı geçen gerçek ve tüzel kişilerin tamamı hayal ürünü olup gerçek hayatla bir ilgisi bulunmamaktadır.

Hem Devlet muhasebesi konusunda hem de iyi bir insan olma hususunda hiçbir zaman yardımlarını esirgemeyen başta değerli üstadlarım; Hüseyin AVCI’ya, Hakan KARA’ya, Metin COŞKUN’a, çalışma arkadaşlarım; Burcu Sabriye ÖZDOĞAN’a, Nazire KONT’a, Mücahit SARUHAN’a, Ceyhun CANİKLİ’ye, Ertuğ TÜRKMEN’e, Volkan ARTAR’a, Salih İslam KAYA’ya, Ahmet SEVİNİŞ’e, Hayrettin BAŞER’E, Sefa SUNGUR’a, Sezai GÖKDAŞ’a, İsmail POLAT’a, Hatice AKSAN’a, Uğur KÖMERİK’e, Sevgi ULUSOY’a, Cemil KURT’a, dostlarım Seyit Mustafa MACİT’e, Ozan YILDIRIM’a, Alper EVİRGEN’e, Mustafa ÖZCAN’a, Seyfi BAŞKURT’a, Cem KARADAŞ’a ve Gülçe YÜKSELEN’e sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Kitabın daha iyi hale getirilebilmesi için önerilerinizi veya kitapta iyi izah edemediğimden dolayı anlayamadığınız hususlarla ilgili olarak aşağıda yer alan iletişim adreslerinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Numara: 0533 727 24 16

Instagram: manapgokhan

Elektronik posta: gokhanmanap06@hotmail.com

Kitabın, tüm meslektaşlarıma faydalı olması temennilerimle hepinize en içten teşekkürlerimi sunar, iyi çalışmalar dilerim.

Şubat,2022

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Devlet Muhasebesi Sınav Soru Çözümleri ve Uygulamalı Örnekler Pelikan Yayınevi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: