Elektronik Ticaret ve Mesafeli Elektronik Sözleşmelerde Tüketicinin Korunması Seçkin Yayıncılık

Elektronik Ticaret ve Mesafeli Elektronik Sözleşmelerde Tüketicinin Korunması Seçkin Yayıncılık

 195,00

Stok kodu: 9789750271069 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıAğustos 2021
ISBN9789750271069
Sayfa Sayısı276
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 39 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

İhtiyaçlarımızın karşılanmasında yaygın olarak karşımıza çıkan elektronik ticaret kapsamından kurulan mesafeli elektronik sözleşmeler, tüketici açısından sağladığı avantajlar yanında bir takım dezavantajlı durumları ve riskleri de beraberinde getirmektedir. Söz konusu sözleşmelerde zayıf konumda bulunan tüketicinin etkin korunması, tüketicinin hakları ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirilmesi ve tüketicinin durumunu dengeleyici mevzuat düzenlemelerine gidilmesi yoluyla mümkün olabilmektedir.

Çalışmamız tüketicinin etkin korunması amacına hizmet etmek üzere yapılmıştır. Konu üç bölüm halinde ele alınmıştır. İlk bölümde, elektronik ticaret kavramı, elektronik ticaretin en yaygın aracı olan internet kavramı ve özellikleri, elektronik ticaretin türleri, avantaj ve dezavantajları, s-ticaret ve m-ticaret kavramları; ikinci bölümde, elektronik sözleşme türleri, mesafeli elektronik sözleşmelerin kurulması ve ifası, üçüncü bölümde ise mesafeli elektronik sözleşmelerde, bilgilendirme yükümlülüğü, cayma hakkı, haksız şartlar, ayıplı mal ve hizmet ifası, borçlunun temerrüdü ve imkânsızlık müesseseleri kapsamında tüketicinin korunması konusunda değerlendirmeler yapılmıştır.

Konu Başlıkları
Elektronik Ticaret
Elektronik Sözleşmeler
Mesafeli Elektronik Sözleşmeler
Mesafeli Elektronik Sözleşmelerde Tüketicinin Korunması

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Elektronik Ticaret ve Mesafeli Elektronik Sözleşmelerde Tüketicinin Korunması Seçkin Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: