Fikri – Sınai Mülkiyet ve Haksız Rekabet Suçları Seçkin Yayıncılık

Fikri – Sınai Mülkiyet ve Haksız Rekabet Suçları Seçkin Yayıncılık

 320,00

Stok kodu: 9789750270611 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıAğustos 2021
ISBN9789750270611
Sayfa Sayısı632
Ebatı16X24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 29 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Günümüzde ticari işletmeler için sürdürülebilir başarı elde etmenin yolu yenilikçi politikalardan geçmektedir. Bilim ve teknolojinin baş döndüren bir hızla gelişmesi, işletmeleri de aynı hızla katma değeri yüksek yeni projeler üretmeye zorlamaktadır. Artık insanlar; fikri ve sınai ürünlerin getirişinden, dünyayı saran sanal bir elektronik ağın olanaklarından alabildiğine yararlanmaktadırlar.

İnternetin icadından sonra bütün dünyaya yayılan teknolojik ilerleme ve değişim rüzgârı fikri ve sınai mülkiyet haklarının konusu olan varlıkların değerini daha da artırıyor. Bu yüzden fikri ve sınai mülkiyet hakları, kopyalama veya taklit yoluyla haksız kazanç elde etmek isteyenlerin doğrudan hedefi haline gelebiliyor ve bu durum hak sahiplerini ciddi maddi kayıplara uğratabiliyor. Böyle bir tehlike ile karşılaşılması halinde, fikri ve sınai mülkiyet haklarının hukuki yol ve yöntemlerin yanında ayrıca etkili bir ceza yaptırımı ile korunması büyük önem taşımaktadır.

Yazar fikri ve sınai haklar ceza mahkemesi hâkimliğinden edindiği deneyim sayesinde, fikri ve sınai mülkiyet haklarına yapılan saldırılara karşı; hak sahiplerine, avukatlara, hakim ve Cumhuriyet savcılarına, Kültür ve Turizm Bakanlığının görevlilerine, uzman kolluk güçlerine, Yargıtay içtihatları ile zenginleştirilmiş somut örnekler üzerinden izleyebilecekleri pratik bir yol haritası sunmaktadır.

Konu Başlıkları
Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku Hakkında Genel Bilgiler
Sınai Mülkiyet Haklarına (Patent, Faydalı Model, Tasarım, Yeni Bitki Çeşitleri ve Marka) İlişkin Ön Açıklamalar
Marka Hukuku ve Marka Suçları
Telif Hukuku ve İlgili Suçlar
Bandrol Suçları
Haksız Rekabet Suçları

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Fikri – Sınai Mülkiyet ve Haksız Rekabet Suçları Seçkin Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: