Gerçek Zamanlı Kontrol Seçkin Yayıncılık

Gerçek Zamanlı Kontrol Seçkin Yayıncılık

 85,00

Sepeti görüntüle


Basım YılıŞubat 2021
ISBN9789750266447
Sayfa Sayısı288
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 29 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Matlab Simulink Destekli Gerçek Zamanlı Kontrol Teori ve Mühendislik Uygulamaları – Selçuk Kizir, Tuğçe Yaren, Ethem Kelekçi

Bu kitap üniversitelerin mekatronik, elektrik, elektronik, makine, kontrol-otomasyon mühendisliği öğrencilerine yönelik olarak otomatik kontrol, ayrık zamanlı kontrol, gerçek zamanlı kontrol, bulanık mantık vb. derslerde verilen teorik bilgilerle hızlı kontrol uygulamaları geliştirilmesine yönelik olarak hazırlanmıştır. İlgili derslerde ders kitabı olarak kullanılabileceği gibi laboratuvar uygulamalarında da yardımcı kaynak olarak kullanılabilir. Aynı zamanda kitapta verilen bilgilerin lisans öğrencilerinin bitirme projelerine ve lisansüstü tez çalışmalarına katkısı olacağı düşünülmektedir.

Teori ile uygulama arasında bir köprü oluşturmayı amaçlayan kitap, özellikle öğrencilerin bu kapsamdaki eksikliklerinden yola çıkılarak hazır-lanmıştır. Öğrencilerin en temel konuları uygulayarak test etmeleri ve temel konuların daha kolay anlaşılması neden-sonuç ilişkisi içinde ele alınmaya çalışılmıştır. Kitapta verilen uygulamalarla sınırlı kalmayıp, verilen bilgi ve tekniklerle gömülü sistem, robotik, işaret işleme, iletişim, güç elektroniği vb. alanlara yönelik birçok proje ve uygulama geliştirilebilir.

Kitapta 10 çözümlü örnek, 39 adım adım uygulamalı örnek ve bu örneklerin üzerinden 37 ek uygulama problemi olmak üzere toplam 86 örneğe yer verilmekte, tasarım için geliştirilen Matlab/Simulink kod-model bilgileri de okuyucunun kullanımına sunulmaktadır.

Konu Başlıkları

Gerçek Zamanlı Kontrol (Real Time Control)
Hızlı Kontrol Prototipleme (Rapid Control Prototyping)
ARM Mikrodenetleyici – STM32F4 Discovery
STM32–MAT
TARGET ve WAIJUNG BLOCK SET
Donanım Tabanlı Benzetim (Hardware in the Loop (HIL))
Proje Geliştirme
Otomatik Kontrol – Ayrık Zamanlı Kontrol
Kök–Yer Eğrisi, Kararlılık
PID Kazanç Ayarlama, Zeigler–Nichols ve Röle Geri Besleme
DC Motor Konum
Hız Kontrolü
Bulanık Mantık
Sistem Tanımlama

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Gerçek Zamanlı Kontrol Seçkin Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: