Gizemli Element Karbon Akfon Yayınları

-15%

Gizemli Element Karbon Akfon Yayınları

 123,93

Sepeti görüntüle


Basım YılıŞubat 2023
ISBN9786257125901
Sayfa Sayısı122
Ebatı16X24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 49 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Hayatımızın tüm kademelerinde kullandığımız canlı, cansız tüm maddeler, nesneler aslında karbon atomuyla doğrudan alakalıdır. Öyle ki, karbon atomu olmadığı zaman hiçbir canlının var olamayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Peki karbon atomuna bu gizemi sağlayan özellik nedir? Kitapta bu durum pek çok örnekle ortaya konulmuş, kitabımız bu yönüyle tüm Fen Bilimcilere, Tıp, Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü, Kimya Bölümü ve Eczacılık Fakültesi öğrencilerine ve öğretim kadrosuna çok faydalı kaynak kitap olacaktır.

Bu eser, başta Organik Kimya olmak üzere, Genel Kimya, Biyokimya, Doğal Ürünler, İlaç Kimyası, Boyar Madde ve Tekstil Kimyası gibi farklı dersleri anlattıktan sonra edinilen tecrübeler doğrultusunda kaleme alınmıştır.

Yukarıda belirtilen bilim alanlarında Organik kimya, Biyokimya gibi dersler anlatılırken pek çok bileşik sınıfına dair konular işlenir ve tüm konularda başrolde karbon atomu vardır. Karbon atomuna bu gizemi sağlayan şey, karbonun sp, sp2 ve sp3 hibritleşmesi yapabilme kabiliyetidir. Böyle olmasaydı sentezciler bu kadar çok bileşik sentezleyemez, ilaçlar geliştirilemez, petrol ürünleri üretilemez, petrol olmaz, araçlar hareket edemez, uçaklar uçamaz, ekmek, bitki, kağıt, plastik ürünler olmaz, kısacası hayat olmazdı.

Yukarıda belirtilen hususlar nedeniyle hazırladığımız bu eser, kaynak kitap olması yanı sıra, Kimya, Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümlerinde seçmeli ders olarak ta okutulabilir.

Kitabın tüm okurlara faydalı olmasını temenni ediyoruz.
Saygılarımızla.

Prof. Dr. Adem ÖNAL                                                                 
Sama NACHED TOGÜ,                                                               
Fen – Edebiyat Fakültesi

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Gizemli Element Karbon Akfon Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: