Hayvan Hükümranlığı Can Yayınları

-25%

Hayvan Hükümranlığı Can Yayınları

 166,00

Stok kodu: 9789750758584 Kategoriler: , ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı Nisan 2023
ISBN9789750758584
Sayfa Sayısı392
Ebatı12,5x19,5
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 65 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Fransa’nın güneybatısında sıradan bir köy. Küçük bir arazi parçasıyla başlayıp giderek işi büyüten mütevazı bir köylü ailesi. Ve doğum, büyüme, ölüm döngüsü içinde her gün yüzlerce domuzun çalkalandığı büyük bir endüstriyel domuz çiftliği. İnsanın hayvan ve doğayla ilişkisine ürpertici, rahatsız edici bir yorum getiren Del Amo, modernitenin mirasına esaslı bir eleştiri yöneltiyor.

Hayvan Hükümranlığı, modern gıda üretiminin insanı acıya –sadece hayvanların çektiği acıya değil, başka insanların ıstırabına da– nasıl duyarsızlaştırdığını çarpıcı bir biçimde gösterirken insanın doğayı fethetme takıntısını, şiddetin nesilden nesle aktarılışını da gözler önüne seren ürpertici bir roman.

“Cioran eğer bir romancı olsaydı, modern bir klasik olarak selamlanacak bu tür bir kitap yazardı. Hayvan Hükümranlığı, edebiyatın görevinin ille de iyi hissettirmek değil, içinde bulunduğumuz çıkmazı doğru bir şekilde anlamamıza yardım etmek olduğunu anlatan mühim bir hatırlatma.”
The Guardian

“Aile ve insanın vahşeti üzerine yazılmış bir epik. Olağanüstü bir roman.”
L’Express

“Del Amo insanlığın, ekonomik akılsallık adına nasıl bir deliliğe sürüklendiğine ilişkin apokaliptik bir tasavvur sunuyor.”
Le Monde

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Hayvan Hükümranlığı Can Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: