HMGS Türk Hukuk Tarihi Ders Notları Monopol Yayınları

-25%

HMGS Türk Hukuk Tarihi Ders Notları Monopol Yayınları

 127,00

Stok kodu: 9786256751330 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı Haziran 2024
ISBN 9786256751330
Sayfa Sayısı 128
Ebatı 16x24
Kargo Ücreti: Türkiye'nin her yerine 79 TL.
Kargo Veriliş Süresi: Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Hukuk iyi ve adil olanın sanatıdır. Hukuk medeniyet kadar eskidir. Hukukun tarihi, medeniyetle başlar, birlikte gelişir ve birlikte sona ererler. Hukuki kavram ve kurumların nasıl geliştiğini, hangi sosyal, ekonomik ve siyasi ihtiyaçlarla değiştiğini bilmek için zorunludur. Hukukçu sadece kendi pozitif hukukunu değil, pozitif hukukunun tarihini de bilmelidir. Bu bilgi hukukçunun kendi hukukunun, hangi hukuk sistemi içinde yer aldığını, neden yer aldığını, diğer hukuk sistemlerine oranla seçilme sebep ve koşullarını, üstün taraflarını değerlendirebilme meziyetini de geliştirecektir.

Hukuk tarihi, geçmişte yürürlükte kalmış, uygulanmış hukuku sadece araştırmakla kalmaz, bu hukukun nasıl ve niçin meydana geldiğini, neden başarılı olduğunu veya olmadığını da araştırmakla yükümlüdür.

Hukuk Tarihi, tarih ve hukuk gibi iki önemli bilgiye dayanır. Kapsamı, söz konusu kuralların, teşkilat ve teşkilatla ilgili kural ve müesseselerin gelişimini çeşitli aşamalar içinde incelemektir.

Bu kitap Hukuk Tarihi dersi alan Hukuk Fakültesi öğrencilerine ve sınava hazırlanan arkadaşlarımıza yardımcı bir kaynak olarak hazırlanmıştır. Umarım sizlere başarı getirir.

Haziran / 2024

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“HMGS Türk Hukuk Tarihi Ders Notları Monopol Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: