HMGS Vergi Hukuku Vergi Usul Hukuku Ders Notları Monopol Yayınları

-25%

HMGS Vergi Hukuku Vergi Usul Hukuku Ders Notları Monopol Yayınları

 187,00

Stok kodu: 9786256751187 Kategoriler: , ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıMayıs 2024
ISBN9786256751187
Sayfa Sayısı256
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 69 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Elinizde bulundurduğunuz eser, ilk defa yapılacak olan Hukuk Mesleklerine Giriş Sınavı için hazırlanmıştır. Konu anlatımı ve örnek soruların yer aldığı kitabımızda Vergi Usul Hukuku, Vergi Ceza Hukuku, Takip ve Tahsil Hukuku, Vergi Yargısı, Gelir Üzerinden Alınan Vergiler, Harcama Üzerinden Alınan Vergiler ve Servet Üzerinden Alınan Vergiler yer almaktadır.

Kitabımız; Hukuk Mesleklerine Giriş Sınavı ilk defa yapılacağı ve elimizde örnek soru bulunmadığı için İdari Hakimlik Sınavında geçmiş yıllarda çıkmış sorulara göre hazırlanmıştır. Bu nedenle kitabımız İdari Yargı Hâkimliği Sınavlarına hazırlanan adaylara da yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra kitabımız içeriği itibariyle, üniversitede okuyan ve Vergi Usul Hukuku, Türk Vergi Sistemi ile Takip ve Tahsil Hukuku dersleri alan öğrencilere, derslerinde yardımcı bir kaynak olarak da kullanılabilir.

Üniversitede okuyan ve kurum sınavlarına hazırlanan adayların sorumlu oldukları Vergi Hukuku (Vergi Usul Hukuku, Türk Vergi Sistemi ile Takip ve Tahsil Hukuku) konuları esas alınarak hazırlanan bu kitap, kapsamlı konu anlatımı ile öğrencilerin ihtiyaç duyduğu tüm konulara yer vermektedir. Kitap hazırlanırken Vergi Usul Kanunu, Amme Alacakları Tahsil Usulü Hakkında Kanun, Gelir Vergisi Kanunu, Kurumlar Vergisi Kanunu, Katma Değer Vergisi Kanunu ve Diğer Vergi Kanunları hükümlerine, Cumhurbaşkanı Kararları ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yapmış olduğu düzenlemelere sadık kalınmıştır. Yine kitap hazırlanırken; ÖSYM tarafından İdari Hâkimlik Sınavında sorulmuş Vergi Hukuku sorularının içeriğine göre konular detaylandırılmıştır.

Kitabın içerisinde her bölümün içinde yer alan alt başlıklara ilişkin 100’ün üzerinde açıklamalı soru yer almaktadır. Bu sorular İdari Yargı Hâkimliği Sınavında çıkan soru tarzına uygun hazırlanmıştır.

Kitapta her konunun sonuna  “Nokta Analiz” adı altında konu özetleri konulmuştur. Kitabın son kısmında 2023 yılı dâhil geçmiş yıllarda İdari Hâkimlik Sınavlarında çıkmış soruların konulara göre dağılımı yer almaktadır. Son olarak kitabın son bölümünde sınav öncesi tekrarını kolaylaştırmak için “Hızlı Tekrar Soru – Cevap Alıştırmaları” konularak sınava hazırlanan adayların işi kolaylaştırılmaya çalışılmıştır.
Mayıs / 2024

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“HMGS Vergi Hukuku Vergi Usul Hukuku Ders Notları Monopol Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: