Hukuk Başlangıcı Necip Bilge Hukukun Temel Kavram ve Kurumları Turhan Kitabevi

-5%

Hukuk Başlangıcı Necip Bilge Hukukun Temel Kavram ve Kurumları Turhan Kitabevi

 52,25

Stok kodu: 9789757425045 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıEkim 2019
ISBN 9789757425045
Sayfa Sayısı342
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 29 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

OTUZALTINCI BASIYA ÖNSÖZ

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 1967’de birinci sınıf öğrencisi iken Hukuk Başlangıcı derslerini Prof. Dr. Necip Bilge hocamdan alma şansına sahip olmuştum. Hukuk Fakültesi birinci sınıfına başlayan öğrenciler genellikle öğretim üyelerinin hukukun kendisine has sözcük ve kavramlarına alışmakta zorluk çeker hatta birçok öğrenci bu eğitime devam edip etmemekte duraksama bile yaşar. Prof. Dr. Necip Bilge hocamız bize bu zorluğu ve duraksamayı yaşatmayan ender hocalarımızdan birisi idi. Kuşağımızın anlayacağı sözcükler ve hepimizin için sade anlatımı, öğrenci dostu yaklaşımı ile gerçek bir bilim adamı örneği olmuştur.

Değerli hocamızın Hukuk Başlangıcı kitabı da kişilik ve bilim adamlığını yansıtan büyük bir eserdir. Üzerinden elli iki yıl geçmiş olmasına rağmen öğrenci dostu ve araştırmalar için değerli bir kaynak olmaya devam etmektedir. Ancak aradan geçen bu süre içinde yasalarda yapılan önemli değişiklikler nedeniyle bu kıymetli eserin gelecek kuşaklara taşınabilme ve canlılığını koruyabilmesi için güncellenmesi zorunlu hale gelmiştir.

Turhan Kitabevi bu görevi üstlenmeye karar vermiş, değerli hocamızın kızı Prof. Dr. Serpil Nebioğlu’nun izniyle bu eserin güncellenmesi görevini üstlenmiştir. Bu amacın gerçekleştirilmesi için TOBB Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyelerinden sayın Doç. Dr. F. Tülay Karakaş ricamızı kırmayarak eseri güncellendirme görevini kabul etmiş, her zamanki özverili ve titiz çalışması ile eseri basıma hazır hale getirmiştir.

Öncelikle bize bu hakkı verdiği için sayın Prof. Dr. Serpil Nebioğlu’na, eserin güncelleştirilmesini sağlayan Doç. Dr. F. Tülay Karakaş’a, kitabın basımında dizgileri gerçekleştiren Aysun Bakır’a ve Turhan Kitabevi çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

Bu değerli eserin ilgilenenlere yararlı olmasını dileriz.

Turhan Kitabevi adına

Prof. Dr. Ahmet M. Kılıçoğlu

Ekim 2019

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Hukuk Başlangıcı Necip Bilge Hukukun Temel Kavram ve Kurumları Turhan Kitabevi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: