Hukuk Mahkemeleri Yazı ve Yazışma Örnekleri Adalet Yayınevi

Hukuk Mahkemeleri Yazı ve Yazışma Örnekleri Adalet Yayınevi

 760,00

Stok kodu: 9786258153828 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı2022 Ağustos
ISBN9786258153828
Sayfa Sayısı1067
Ebatı17X25
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 49 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Bir ülkenin gelişebilmesi için temel şartlardan bir tanesi de hukuk devleti olmaktır. Her ülkede kurallar vardır. Fakat hukuk devleti olabilmek için yasal düzenlemelerin uluslararası hukuka uygun olarak yapılması, hukuk kurallarının herkese eşit olarak uygulanması gerekir. Ayrıca devletin tüm organlarının eylem ve işlemlerinin de hukuka uygun olması gerekir.

Hukuk devletinde taraflar, adaletin hızlı ve etkin bir şekilde tecelli etmesini beklerler. Adaletin hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için yargılamanın sağlıklı bir şekilde yürütülmesine bağlıdır. Bu eser, davanın başından sonuçlanmasına kadar yapılan tüm işlemlerin en doğru, en hızlı ve noksansız bir şekilde yapılmasına yardımcı olacaktır.

Bu eser, güncel mevzuat dikkate alınarak hazırlanmıştır. Eserde tensip, hukuki yazışma, duruşma tutanakları, bilirkişi raporları ve gerekçeli mahkeme kararı örnekler yer almaktadır. Bu eserin hazırlanmasından amaç, mesleğe yeni başlamış olan hukukçulara ve adliye çalışanlarına yardımcı olacaktır. Bu çalışma konusu itibariyle Türkiye’deki en güncel ve kapsamlı çalışmadır. Kitabın sahife sayısının fazla olmaması için çalışmamızda örnekleme yöntemi kullanılmıştır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Hukuk Mahkemeleri Yazı ve Yazışma Örnekleri Adalet Yayınevi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: