İş Güvencesi – Tankut Centel Legal Yayıncılık

-5%

İş Güvencesi – Tankut Centel Legal Yayıncılık

 166,25

Stok kodu: 9786053157885 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıOcak 2020
ISBN9786053157885
Sayfa Sayısı353
Ebatı16X23
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 39 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

İş Güvencesi – Tankut Centel Legal Yayıncılık

Bu kitap, Türk iş güvencesi sistemindeki yeni gelişmeler hakkında ayrıntılı bir toplu bakışı sağlamakta ve Türk sistemini özellikle Avrupa ülkelerinin sistemleriyle karşılaştırmaya yardımcı olmaktadır.
Türkiye, işe iade davalarına zorunlu arabuluculuğu getirmek suretiyle ülkemiz uyuşmazlık çözüm sistemini değiştiren yeni bir İş Mahkemeleri Kanunu’nu 2017 yılında kabul etmiş bulunmaktadır.
İş Kanunu’nun 18-21 inci maddeleri, yasal iş güvencesini öngörmektedir. İş güvencesi hükümleri, tüm işyerlerine ve tüm işçilere uygulanacak değildir. Bu hükümler, İş Kanunu’nun güvence kapsamına giren işyerlerini kapsamakta ve uygulanmasından vazgeçilememektedir.
30’dan daha az sayıda işçi çalıştıran işyerleri, iş güvencesi hükümlerinin dışında tutulmuştur. Bu durum, İş Kanunu için bir eksiklik oluşturmakla birlikte, küçük işletmelerin işlemleri için gerekli esnekliği karşılamayı özendirmektedir. Ayrıca, iş güvencesi, işyerinde sadece en az altı aylık kıdemi bulunan işçileri kapsamaktadır.
Kitap, özellikle işe iade davalarında uzman olmaya çalışan hukukçular için yazılmış; herşeyden çok, Türkiye’deki şirketlerin insan kaynakları bölümlerine Türk iş mevzuatıyla ilgili temel bilgileri sağlamak üzere hazırlanmıştır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“İş Güvencesi – Tankut Centel Legal Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: