İş Kazası veya Meslek Hastalığından Doğan Maddi ve Manevi Tazminat Davaları Uygulaması Yetkin Yayınları

-5%

İş Kazası veya Meslek Hastalığından Doğan Maddi ve Manevi Tazminat Davaları Uygulaması Yetkin Yayınları

 522,50

Stok kodu: 9786050502695 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıMart 2018
ISBN9786050502695
Sayfa Sayısı1386
Ebatı17x25
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 29 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Gelişmekte olan ülkemizde sanayileşme ile birlikte çalışan işçi sayısının artması, buna karşın işgüvenliği ile ilgili olarak alınan önlemlerin yeterli olmaması nedeniyle iş kazaları ve meslek hastalıklarının geçmiş yıllara göre arttığı bir gerçektir.

İş kazaları ve meslek hastalıkları ile ilgili tazminat davaları, uygulamada bilirkişi raporlarındaki takdire ve varsayıma dayalı hesaplamalar ile çözüme ulaştırılmaktadır.

Bu davalarda, tarafların iddia ve savunma hataları nedeniyle hak kayıplarına uğradığı da görülmektedir.

Adaletin hukuk düzeni içinde doğru veya doğruya yakın bir biçimde gerçekleşmesi için iş kazası ve meslek hastalıklarından doğan davaların hukuki dayanaklarını, pratikte nasıl çözüldüğünü anlatarak   katkı sağlamak için bu çalışmayı gerçekleştirdim.

Kitabın ilk baskılarını geliştirerek, 7036 sayılı İş Mahkemeleri Kanununun, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun, 6098 sayılı Türk Borçlar Kanununun, 6100 sayılı  Hukuk Muhakemeleri Kanununun ve 6102 sayılı yeni Türk Ticaret Kanununun uygulanacağı dönem ile ilgili uygulamaları yorumlayarak görüşlerimi aktardım. (SUNUŞ’tan)

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“İş Kazası veya Meslek Hastalığından Doğan Maddi ve Manevi Tazminat Davaları Uygulaması Yetkin Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: