İş Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Yetkin Yayınları

-5%

İş Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Yetkin Yayınları

 190,00

Stok kodu: 9786050503081 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıMayıs 2018
ISBN9786050503081
Sayfa Sayısı481
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 18 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

İş Mahkemeleri Kanunu’nun tamamen değiştirilmesi, özellikle iş uyuşmazlıklarında dava şartı olarak arabulucuya başvuru zorunluluğunun getirilmesi, iş yargılaması için bir dönüm noktasıdır.

Çalışmada, baskıya girilen tarihe kadar verilen güncel Yargıtay ve İstinaf Mahkemesi kararları yer almış. Kitapta, dava şartı olarak arabuluculuğun kapsamı, emredici hükümlerle olan ilişkisi, uygulama biçimi ve sonuçları ayrıntılı biçimde ele alınmış.

İş mahkemelerinin görev alanındaki değişiklikler, kanun yollarına dair yeni düzenlemeler ile zamanaşımını değiştiren hükümler geniş biçimde değerlendirilmiş. Genel olarak teorik tartışmalar yerine uygulamaya dair sorunlara değinilmiş ve güncel kararlarla desteklenmiş.

Dava şartı olarak arabuluculuğun ve diğer yasal düzenlemelerin iş güvencesine etkileri ayrıntılı biçimde ele alınmış, yeni dönemde işe iade davalarının görülmesi ve sonuçları değerlendirilmiş. Özellikle yeni kurumlar yönünden tartışmalara yer verilmiş ve görüşler objektif olarak ortaya konulmaya çalışılmış.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“İş Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Yetkin Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: