İcra ve İflas Hukuku Temel Bilgiler & Soru Bankası Adalet Yayınevi

İcra ve İflas Hukuku Temel Bilgiler & Soru Bankası Adalet Yayınevi

 200,00

Stok kodu: 9786258209440 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı Eylül 2022
ISBN 9786258209440
Sayfa Sayısı 472
Ebatı 16X24
Kargo Ücreti: Türkiye'nin her yerine 79 TL.
Kargo Veriliş Süresi: Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

İcra ve İflâs Hukuku (Ders Notu & Soru Bankası) çalışmamızın 3. Baskısı kısa sürede tükendi.

Kitaba ilgi gösteren adalet meslek yüksekokulu, İİBF’de öğrenim gören ya da hukuk öğrencisi olup da öğrendiklerini pekiştirme amaçlı yardımcı ders kitabı olarak yararlanan öğrencilere ve ilgi gösteren meslektaşlarım ile adli yargı hakimlikKPSSicra müdür yardımcılığı, kurum sınavlarına hazırlanan mezun ve eğitim gören tüm öğrencilerime teşekkür ederim.

Kısa, öz, son değişiklikler ile örnek ve çözümlü, açıklamalı sorular dikkate alınarak hazırlanan bu kitap, öz bilgi anlatımı ve sınavlar bakımından sorularla desteklenmiş etkili bir kaynak olarak ilginize sunulmuştur.

24.11.2021 tarihli 7343 sayılı Kanunla İcra ve İflâs Kanunu’nda önemli değişiklikler yapıldı. İcra teşkilatı yeniden düzenlendi. Özellikle elektronik satış, borçlunun hacizli malını belirli şartlarda satabilmesi ile ihalenin feshine yönelik yeni düzenlemeler dikkate değerdir. 24.11.2021 tarihli 7343 sayılı Kanunla yapılan değişiklikler işlenmiş ve kitap gözden geçirilmiş; ilave açıklamalar ve başlıklar yazılmış; yeni değişikliklere uygun soru örnekleri konulmuş ya da revize edilmiştir.

Önceki basıda da izah edildiği üzere, icra ve iflâs hukuku, KPSSadli yargı hakimlik, icra personeli ve diğer kurum sınavlarında önemli sayıda soru gelen hukuk alanları arasındadır. Hukukçu olmayanlar için de icra ve iflâs hukukunun kendine özgü terimlerini ve konularını anlamak bu sınavlar bakımından önem arzetmektedir.

İcra ve iflâs hukuku dersi hukuk fakültelerinin yanı sıra, adalet meslek yüksekokulları, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri, sosyal bilimler meslek yüksekokullarında da okutulmaktadır. Yine avukatlık mesleğinin dışında, muhasebecilik, işletme, maliye gibi meslekler bakımından da önem arzetmektedir.

Kitapta, konuların ağırlık ve öneminin anlaşılması amacıyla, her konu akabinde örnek soru analizlerine ve örnek sorulara yer verilmişmetin kısmında anlatılan konuların bu şekilde pekiştirilmesi amaçlanmış; önem arzeden konular uyarı, örnek ve şekilli notlarla zenginleştirilmiş; konunun daha iyi anlaşılması ve akılda kalması amaçlanmıştır. Ayrıca kitabın sonunda icra ve iflâs hukukuna yönelik sürelere, parasal sınırlara tablo halinde yer verilmiştir.

Önemle belirtilmelidir ki, kitap, icra ve iflâs hukukunu tüm yönleriyle, detaylı olarak incelememekte; sadece temel bilgi vermektedir. Kitap, gerek hukukçular gerekse hukukçu olmayanlar için, mesleklerini icra ederken ya da sınavlara hazırlanırken kullanabilecekleri yardımcı bir başvuru kitabı olma amacıyla hazırlanmıştır.

Kitap, amacına uygun olarak, mümkün olduğunca sadeleştirilerek, ana hatlarıyla, ayrıntıya ve doktrin tartışmalarına girilmeksizin hazırlanmaya çalışılmıştır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“İcra ve İflas Hukuku Temel Bilgiler & Soru Bankası Adalet Yayınevi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: