İdarî Yargılama Usûlündeki Son Yenilikler ve İdari Yargıda İstinaf Kanun Yolu Yetkin Yayınları

-5%

İdarî Yargılama Usûlündeki Son Yenilikler ve İdari Yargıda İstinaf Kanun Yolu Yetkin Yayınları

 123,50

Stok kodu: 9786050501889 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıMayıs 2017
ISBN9786050501889
Sayfa Sayısı190
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 39 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

İdarî Yargıda 1982 yılında yapılan değişikliklerden sonra özellikle 6545 sayılı Kanun ile en köklü değişikliklerin yapıldığı belirtilebilir. Bu Kanun ile idarî yargıda istinaf sistemi oluşturulmuş ve buna uygun olarak bölge idare mahkemeleri istinaf mahkemeleri şeklinde teşkilatlandırılmıştır.

Bu kitap, ilgili kanunî düzenlemelerin kabul edilip resmî gazetede yayımlandıktan sonra, idarî yargıda istinaf konusunda kaleme alınan ilk çalışma olan bir makalenin genişletilmiş, yeni konular eklenmiş ve gözden geçirilmiş hâlidir. Böyle bir kitap hazırlanmasındaki amaç, belirtilen makalenin yazıldığı konudaki ilk çalışma olmasına rağmen dikkat çekmemiş olmasıdır.

Bu kitapta idarî yargıdaki son yenilikler ile özellikle idarî yargıda istinaf kanun yolunun getirilmesi ile değiştirilen İdarî Yargılama Usûlü Kanununun ilgili hükümleri incelenmektedir. Torba kanunlarla neredeyse iki üç ayda bir değişen kanun düzenlemelerini güncel haliyle kaleme almak mümkün gözükmemektedir. Bunun dışında istinaf mahkemesine dönüştürülen bölge idare mahkemelerinin yeniden oluşumuna ilişkin 2576 sayılı Kanunda yapılan değişiklikler de çalışmada kısaca belirtilmiştir. İdarî yargı alanında yukarıda belirtilen son yenilikler konusunda öz ve kısa bir bilgi vermeyi amaçlayan bu çalışmanın başta idarî yargı alanında çalışan hukuk uygulamacılarına ve öğrencilere yararlı olması temenni edilmiş.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“İdarî Yargılama Usûlündeki Son Yenilikler ve İdari Yargıda İstinaf Kanun Yolu Yetkin Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: