İHA’ların Küresel Boyuttaki Yasal Durumu ve Analizi Seçkin Yayıncılık

İHA’ların Küresel Boyuttaki Yasal Durumu ve Analizi Seçkin Yayıncılık

 145,00

Stok kodu: 9789750273445 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı2021
ISBN9789750273445
Sayfa Sayısı173
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 39 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Sivil ve askerî İHA kullanımı giderek artmaktadır. Bu durum gelecekte İHA’ların vazgeçilmez hava aracı olacağının kanıtıdır.

İHA’lara ilişkin uluslararası ve ulusal düzeyde mevcut mevzuat geliştirilmekte veya mevzuat yok ise yapılması için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Teknolojinin gerisinde kalan mevzuat başarılı olamayacağı için devletler ve diğer ilgili kişi veya kurumların küresel boyuttaki İHA mevzuatı hakkında bilgi sahibi olmaları çok önemlidir.

Bu çalışmada İHA mevzuatının gerekliliğini, önemini, çeşitliliğini vurgulamak için küresel ölçekte belli ülkeler açısından İHA’lara uygulanan mevzuat araştırması gerçekleştirilmiştir. İlgili mevzuatın belirlenen analiz kriterleri çerçevesinde analizi yapılmıştır.

Çalışma hukuksal bir değerlendirme niteliği taşımaktadır. “Benzerliklerin ve farklılıkların veri toplama faaliyetine katkısı nedir? Bu veri toplamanın sonuçları nelerdir? İHA’lara uygulanan mevzuat artan standartlaşma sonucu tüm ülkeler açısından tek bir metin halini alabilir mi veya almalı mı?” sorularına cevap aranmıştır. Aynı zamanda İHA mevzuatındaki eksikliklere ve ortaya çıkan zararın en aza indirilmesi için yapılması gerekenlere dikkat çekilmiştir.

Son olarak bu çalışma, konuyla ilgilenecek veya ilgilenen kişiler ile bu alanda çalışanlara, İHA’lar ve uygulanan mevcut yasal durum hakkında bilgi bütünü sağlayan el kitabı niteliğindedir.

Konu Başlıkları
İHA Kavramı ve Temel Unsurlar
İHA ile İlgili Uluslararası ve Ulusal Mevzuat
Uluslararası Standartlara Duyulan İhtiyaç
0
İlgili Kategoriler
Hukuk > Uluslararası Hukuk

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“İHA’ların Küresel Boyuttaki Yasal Durumu ve Analizi Seçkin Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: