İşçi – İşveren Davaları Seçkin Yayıncılık

İşçi – İşveren Davaları Seçkin Yayıncılık

 230,00

Stok kodu: 9789750276866 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıNisan 2022
ISBN9789750276866
Sayfa Sayısı232
Ebatı13x19
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 69 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

İş Hukukuna dair kitaplar yazan akademisyenler ve uygulayıcılar; kapsayıcı olsun, okur aradığını bulsun diye bugüne kadar çok detaylı kitaplar yazdılar. Öğrenciler, avukatlar, hakimler, savcılar onları okudular, faydalandılar. Ancak her zaman araştırma yapacak vakit olmadığı için detaya girmeden lazım olduğu kadarını almak isteyenler, bu ihtiyaçlarını danışarak ve birilerine sorarak giderdiler. İşte bu ihtiyacı karşılamak için bugüne kadar bir şeyler yazılmamış olması, bu kitabın başlangıç noktası olmuştur.

Hem ihtiyaç duyulduğu kadar bilgi veren, hem de herkesin anlayacağı bir yöntem geliştirerek iş hukuku davalarını anlatmaya çalışan bu kitap, diyaloglar ve hikayeler hayatın içinde nasıl geliştiyse aynen o şekilde yazılmıştır.

İlk baskıda oldukça kısa ve öz tutulan içtihat metinleri, davayı özetleyen, taraf iddia ve savunmaları ile ilk derece mahkemesinin kabulünü de içeren kısımları da dâhil olacak şekilde genişletilmiş, okuyucunun olaya daha rahat nüfuz edebilmesinin sağlanması amaçlanmıştır. Ayrıca hikâye ve diyalog yoluyla aktarılan davalarla ilgili olarak metnin sonuna, “kıssadan hisse” bölümleri eklenerek, anlatılmak istenen hususlar bir kez de özet bilgi olarak okuyucuya aktarılmaya çalışılmıştır.

Not: Özel indirime giren kitapların kapaklarında, normal kullanımını engellemeyecek şekilde, yıpranma veya küçük hasarlar bulunabilir.

Konu Başlıkları
Alacak Davaları
İşe İade Davaları
Monologlar
Atışma ve Kapanış

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“İşçi – İşveren Davaları Seçkin Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: