Kıymetli Evrak Hukuku Beta Yayıncılık

-5%

Kıymetli Evrak Hukuku Beta Yayıncılık

 72,20

Stok kodu: 9786052428382 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıEKİM 2020
ISBN9786052428382
Sayfa Sayısı312
Ebatı13X19
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 29 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Kıymetli Evrak Hukuku Beta Yayınevi

Mehmet Bahtiyar 18. Baskı

Kıymetli Evrak Hukuku, hukukun belki en teknik ve uygulaması da çok fazla olan konularını içermektedir. Bir süre önce yayımlanan Ticari İşletme Hukuku’n da olduğu gibi, bu ders notları da, mevcut kısa özetler ile dersleri düzenli izleyen öğrencilerin yazdıkları gözden geçirilmek, güncelleştirmek ve gereken konularda eklemeler yapılmak suretiyle hazırlanmıştır. Kitapçık, öncelikle Kamu Yönetimi, İktisat, İşletme, Çalışma Ekonomisi, Uluslararası İlişkiler ve benzeri bölüm öğrencilerine yöneliktir.

Bu amaçla, kolay anlaşılır, örnekli, teorik ayrıntılardan uzak, ilgili bazı Yargıtay kararlarını da içeren, temel bir bilgi sunmaya çalışılmıştır.

Çok kısa bir süre önce, 8.3.2003 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 4814 Sayılı Kanun ile çek konusunda yapılan değişikliklerde değerlendirilmiş ve ilgili kısımlara işlenmiştir. Sonuna eklenen, klasik, test ve uygulama tipinde seçilmiş soru örnekleri ile, kitapçığa, sınavlara hazırlık için bir çalışma kaynağı niteliği de kazandırmak amaçlanmıştır.

Bu bası hazırlanırken, mevzuatta ve içtihatlarda yapılan bazı değişiklikler dikkate alınmış, bazı örnekler genişletilmiş, küçük ilave ve yazım düzeltmeleri yapılmış.

Konu Başlıkları
Giriş ve Genel Hükümler
Kambiyo Senetleri (Ticari Senetler)
Poliçe
Bono
Çek
Soru ve Çek Örnekleri

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Kıymetli Evrak Hukuku Beta Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: