Kıymetli Evrak Hukuku Pratik Çalışmaları Ticaret Hukuku Uygulama Serisi 3 Adalet Yayınevi

-5%

Kıymetli Evrak Hukuku Pratik Çalışmaları Ticaret Hukuku Uygulama Serisi 3 Adalet Yayınevi

 14,25

Stok kodu: 9786053005070 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı2018
ISBN9786053005070
Sayfa Sayısı108
Ebatı13x19
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 29 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Kıymetli Evrak Hukuku Pratik Çalışmaları Ticaret Hukuku Uygulama Serisi 3 Adalet Yayınevi 

Bu çalışma, özellikle hukuk fakültelerinde verilen kıymetli evrak hukuku dersleri için yardımcı bir kaynak olması maksadıyla hazırlanmıştır. Amacımız verilen teorik bilgilerin uygumlalar üzerinden somutlaştırılabilmesine, böylelikle günlük hayata nasıl uygulanabileceğinin kavranmasına yardımcı olmaktır.

“Kıymetli Evrak Hukuku” başlıklı bu çalışmamız “Ticaret Hukuku Uygulama Serisi” isimli yayın dizisinin üçüncü kitabıdır. Serinin diğer iki çalışması “Ticari İşletme Hukuku Pratik Çalışmaları” ve “Şirketler Hukuku Pratik Çalışmalarıdır.” Çalışmamızda yer verdiğimiz uygulamaların önemli bir kısmı Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde verdiğimiz derslerin sınavlarında sorulan soru ve bunların cevap anahtarlarından oluşmaktadır.

Çalışmamızın, konu itibariyle kambiyo senetleri ağırlıklı bu ilk baskısı iki ayrı bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde çözümlü pratik çalışmalara yer verilmiştir. İkinci bölümde çözümü okuyuculara bırakılmış uygulamalar yer almaktadır. Çalışmamızın sonraki baskılarını uygulama serimizin diğer kitaplarında benimsenen sisteme uygun olarak hem konular hem de soru kategorileri itibariyle genişletmeyi planlıyoruz.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Kıymetli Evrak Hukuku Pratik Çalışmaları Ticaret Hukuku Uygulama Serisi 3 Adalet Yayınevi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: