Kamil’in Odası La Kitap Yayınları

-20%

Kamil’in Odası La Kitap Yayınları

 68,00

Stok kodu: 9786052262351 Kategoriler: , ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı Temmuz 2020
ISBN 9786052262351
Sayfa Sayısı 95
Ebatı 13X21
Kargo Ücreti: Türkiye'nin her yerine 79 TL.
Kargo Veriliş Süresi: Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Çukurova’nın bereketli topraklarında, Yaşar Kemal, Demirtaş Ceyhun, Orhan Kemal ve Yılmaz Güney’den başlayarak edebiyatta, sinemada ve pek çok sanat dalında değerli isim yetişmiştir.

Ümit Yaşar Oğuzcan, Prof. Dr. Cavit Orhan Tütengil ve Haşmet Zeybek gibi bilim ve sanat insanlarının yetiştiği Tarsus toprağına yeni bir tohum daha düştü ve filizlenerek kitaba dönüştü.

Nihat Çapar’ın Orhan Kamil’in Odası öykü kitabı, bu tohumun filiz vermiş halidir. Bu, Çapar’ın ilk edebiyat denemesidir. Oyun yazarı ve yönetmeni de olan Nihat ÇAPAR, edebiyatın tiyatroyu, tiyatronun da edebiyatı besleme ilişkisi üzerinden sanatçı olma özelliğini edebiyata da yansıtabilmiştir.

Orhan Kamil’in Odası öykü kitabı, gündelik hayat içindeki sıradan insanlara uzanıyor, onların ruhuna dokunuyor, kimi zaman iç seslerini dinlerken kimi zaman da yaşanan dramların dışa vurumunu akıcı bir dille anlatıyor. Bir Anadolu kenti olan Tarsus ve İstanbul arasına sıkışmış karakterlerin iç aksiyonları üzerinden büyük bir coğrafyanın iç sesini duyulur kılıyor.

Nihat Çapar’ın Orhan Kamil’in Odası eseri, tohumdan filize dönüşmüş, topraktan başını çıkarmış; yani edebiyat dünyasına ilk adımı atmıştır. Çapar, hiç kuşkusuz, edebiyat dünyasının onca birikiminden, havasından, suyundan ve güneşinden beslendiği ölçüde meyveye duracak ve yeni ürünler verecektir.

Uğur Pişmanlık

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Kamil’in Odası La Kitap Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: