Kentsel Dönüşüm Hukuku (Teorik ve Uygulamalı Bir Anlatım) Seçkin Yayıncılık

Kentsel Dönüşüm Hukuku (Teorik ve Uygulamalı Bir Anlatım) Seçkin Yayıncılık

 160,00

Stok kodu: 9789750261688 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıEylül 2020
ISBN9789750261688
Sayfa Sayısı479
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 29 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Kentsel Dönüşüm Hukuku, (Teorik ve Uygulamalı Bir Anlatım) – Muhammet Sönmez

Kamuoyuna yansıyan bilgilere göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca her yıl 300.000 konutun dönüşümü hedeflenmektedir. Önümüzdeki yirmi yıl boyunca da kentsel dönüşüm ülkemiz gündeminde ön sıralarda yer alacaktır. Bu dönüşümün hukuk düzeninde doğuracağı sorunlar ise, hukukçuların ve ilgililerin Kentsel Dönüşüm Hukukunu konu edinen özellikle akademik ve uygulamada kullanılabilir kitaplara olan ihtiyacını artıracaktır.

6306 sayılı Kanun özelinde Kentsel Dönüşüm Hukukunun kapsam itibariyle başta idare hukuku, imar hukuku, medeni hukuk, kat mülkiyeti hukuku olmak üzere ilgili diğer hukuk dallarını bir araya getiren kamu hukuku ile özel hukukun iç içe geçtiği multidisipliner bir niteliğe sahip olması, bu hukuk dalı üzerinde bilimsel çalışmaların sayısının artmasını zorunlu hale getirmiştir.

Bu kitapta, kentsel dönüşüm sürecinin hukuki boyutu, teorik ve uygulamalı bir yaklaşım ile ele alınmıştır. Bu süreçte karşılaşılabilecek muhtemel sorunlara yönelik çözümler sunulmuş ve kamu hukuku ile özel hukuka konu uyuşmazlıklara ilişkin yargı süreçleri ve sorunlara bulunan çözümler mahkeme kararları ışığında açıklanmıştır. Böylece okuyucu ve uygulayıcıya, Kentsel Dönüşüm Hukukunun tüm yönlerini görebilme imkânı sunularak teoride ve pratikte karşılaşılabilecek sorunların çözümünde yardımcı olunmaya çalışılmıştır.

Konu Başlıkları

Kentsel Dönüşüm ve Gelişimi
6306 Sayılı Kanunun Uygulama Alanları
Yeniden Değerlendirme
Çevre Ve Şehircilik Bakanlığının
Uygulama Alanlarındaki Yetkileri
Finansal Destekler

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Kentsel Dönüşüm Hukuku (Teorik ve Uygulamalı Bir Anlatım) Seçkin Yayıncılık” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: