Konkordatonun Tasdiki Yargılaması Yetkin Yayınları

-5%

Konkordatonun Tasdiki Yargılaması Yetkin Yayınları

 161,50

Stok kodu: 9786050507140 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıAralık 2020
ISBN9786050507140
Sayfa Sayısı374
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 29 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Konkordatonun Tasdiki Yargılaması – Emsalgün Doğan

Bu çalışma Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamladığım Özel Hukuk Tezli Yüksek Lisans programı kapsamında yazıp savunduğum “Konkordatonun Tasdiki Yargılaması” adlı tez metninin gözden geçirilmiş, düzenlenmiştir, güncellenmiş halidir. Özellikle pandemi süresince yapılan ve çalışma kapsamında ele alınan konuları ilgilendiren değişiklikler tez metninde yer almayıp bu çalışmada incelenmiştir.
Bir eser ortaya koyabilmek hayatta her zaman en çok hayal ettiğim şey olmuştur. Şimdi bu hayalimi gerçekleştirebiliyorsam, bunda katkısı olan herkesi bu hayale dahil etmek isterim.
Öncelikle bu süreçte her daim yanımda olan, bana engin bilgileriyle yol gösteren, gerek insani gerekse akademik anlamda kendime rehber saydığım çok değerli hocam ve tez danışmanım Prof. Dr. Sema TAŞPINAR AYVAZ’a; üniversite lisans eğitimi yıllarından beri kendisini örnek aldığım, onun gibi başarılı ve güçlü bir akademisyen olabilmek için çalıştığım, Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku alanını seçmem konusunda en önemli etkenlerden biri olan tez jürisi üyelerinden Doç. Dr. Emel HANAĞASI’na ve tez jürimde yer alan ve ilgi ve katkılarıyla tezimi geliştirmeme yardımcı olan Prof. Dr. Korkut ÖZKORKUT’a teşekkürü bir borç bilirim.
Tezimde bitmek bilmeyen sorularım oldu. İçinden çıkamadığım her noktada, asla bıkmadan bana yardımcı olan, uygulamaya yönelik hakimiyetiyle erişemediğim birçok kaynağa ulaşmamı sağlayan sevgili hocam Dr.Öğretim Üyesi Mehmet KODAKOĞLU’na teşekkürlerimi iletmek isterim.
Aynı şekilde tezimin tıkandığı her noktada yardımına başvurduğum, akademik hayatta yaşadığı tecrübelerle ve bilgileriyle beni aydınlatan değerli hocam Dr.Hakan Hasırcı’ya da tüm samimiyetimle minnetimi sunmak isterim.
İş hayatında iyi meslektaşlarınız varsa hayatınız da oldukça kolaylaşır. Hayatımı kolaylaştıran meslektaşlarım Arş.Gör.Zeynep Tanyeri, Arş.Gör.Özge Paşaoğlu, Arş.Gör.Aydın Furkan Kaynak ve Arş.Gör.Rabia Macit’e teşekkür ederim. Zeynep, iyi ki oda arkadaşım oldun, iyi ki yanımdasın…
Benim meleğim annem oldu. Bugüne kadar beni ben yapan her şeyin kaynağı o…Yıllarca fedakârlık yaptı. Yıllarca daha iyi yerlere gelebilmem için benim hayatımı güzelleştirdi. Elbette herkesin annesi kendine özeldir. Ama benim annem şu an yazabileceğim hiçbir kelimeyle anlatılamayacak kadar özel birisi…Seni çok seviyorum Zeynep DOĞAN!
Babamın bana hep söylediği bir laf vardır: Ne yapıyorsan kendine…Başlarda bunun bana karşı olan ilgisizliğinin bir göstergesi olduğunu düşündüysem de sonradan aslında çok da haksız sayılmadığını fark ettim. Gerçekten her birimiz kendi yolumuzu çizen bireyler olduğumuzda çok daha güçlü karakterler oluyoruz. Beni güçlendiren babam Cengiz DOĞAN’a teşekkür ederim.
Her ne kadar zıt karakterler olsak da abim Ferhat DOĞAN da hayatta güçlü kalmamı sağlayan unsurlardan biri oldu. Kendisine teşekkür ederim. Ayrıca abimin eşi ve aynı zamanda arkadaşım Neslihan SAYAN DOĞAN’a da güzel kalbiyle ailemize girerek hayatımızda yer aldığı için teşekkürlerimi sunmak isterim.
Ayrıca yüksek lisans eğitimim süresince “2210 Genel Yurtiçi Yüksek Lisans Bursu”ndan yararlandım. Bu katkısı nedeniyle Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’na (TÜBİTAK’a) teşekkür ederim.
Ve Ali…Hayatımda olmasaydın yarım kalırdım…İyi ki hayatıma girdin, iyi ki yanımdasın.

Anneanne…Sözümü tuttum! Hep nur içinde uyu…

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Konkordatonun Tasdiki Yargılaması Yetkin Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: