Konuş ki Gençler Dinlesin Dinle ki Gençler Konuşsun Epsilon Yayınları
%25 İNDİRİM
0001837728001-1

Konuş ki Gençler Dinlesin Dinle ki Gençler Konuşsun Epsilon Yayınları

 22,50  16,87

Basım Yılı Eylül 2019
ISBN9786051736167
Sayfa Sayısı208
Ebatı13,50 x 21,00
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 8 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.
  • Açıklama
  • Yorumlar (0)
  • Monopol Yayınları Hakkında

Ürün Açıklaması

Gençlik çağındaki çocuğunuzla kavga etmedeniletişim kurabilirsiniz!

“Konuş ki Gençler Dinlesin Dinle ki Gençler Konuşsun sayesinde aileler gençlik çağındaki çocuklarıyla konuşmak için gerekli yetenekleri edinecek; çocuklarının sorumluluk sahibi, erdemli ve kendisi için güvenli kararlar verebilen bireyler olarak yetişmesine yardımcı olacaklar.”
The Library Journal

Aile içi iletişimin duayenleri Adale Faber ve Elaine Mazlish,Konuş ki Gençler Dinlesin Dinle ki Gençler Konuşsun’da hem ebeveynlere hem de gençlere sağlıklı iletişim kurmanın yollarını öğretiyor. Faber ve Mazlish’in kolay uygulanabilir, yenilikçi ve ispatlanmış teknikleri sayesinde aile fertleriyle ilişkinizi karşılıklı saygı ve güven temelinde tekrar inşa etmeniz mümkün. Bu klasikleşmiş eser sayesinde akran baskısı, cinsellik, uyuşturucu, siber zorbalık gibi gençlerin başını derde sokan birçok hayati sorunla çocuğunuzla birlikte sağlıklı bir şekilde yüzleşebileceksiniz.
Bu kitapta ebeveynler şunları öğrenecekler:

Kızgınlık ve öfkelerini karşısındakini incitmeden nasıl ifade edebilirler?
Gençlerin endişelerine, söz konusu endişeleri gidermelerine yardımcı olacak şekilde karşılık vermenin yolları nelerdir?
Gençleri işbirliği yapmaya ve sorumluluk üstlenmeye nasıl cesaretlendirebilirler?
Gençlerin kötü davranışlarıyla yüzleşmelerini ve kusurlarını düzeltmelerini onları cezalandırma yoluna gitmeden nasıl sağlayabilirler?
Çatışmaları barışçıl bir biçimde çözümlemenin yolları nelerdir? Cinsellik ve uyuşturucu konusunda konuşmak için küçük fırsatlardan nasıl yararlanılabilirler
Bu kitapta gençler şunları keşfedecekler:
Kendi yaşlarındaki çocuklar endişe ve hayal kırıklıkları konusunda ne söylüyor?
Arkadaşları ve aileleriyle daha iyi anlaşabilmek için hangi özel beceriler gereklidir?
Farklı düşüncelerini ebeveynlerine saygılı bir biçimde aktarmanın yolları nelerdir?

“Yeme bozukluğu ve siber zorbalık gibi günümüz dünyasının endişelerine de hitap eden, ailelerin çocuklarıyla nasıl iletişim kurabileceğine dair örneklerle bezeli bir kitap. İşin güzel tarafı, bu teknikler sadece gençler için değil, herkes için geçerli.”
Chicago Tribune

“Faber ve Mazlish, uyuşturucu ve seks gibi zorlu problemlerle baş etmek için oldukça etkili yöntemler sunuyor. Aileler çocuklarının gelişimindeki en kritik dönemeçte bu yazarların fikirlerine ve bilgeliğine erişebildiği için gerçekten çok şanslı.”
Dr. Robert U. Akeret, Family Tales, Family Wisdom’ın yazarı

Monopol Eğitim Kurumları Bünyesinde yer alan Monopol Yayınları, 2010 yılından bu yana kariyer meslek sınavlarına hazırlanmakta yararlanılan konu anlatım, soru bankası, deneme sınavları vb. yayınları hazırlama faaliyetlerini büyük bir titizlikle yürüten yenilikçi bir yayınevidir.

Adli-İdari Yargı Hakimliği ve KPSS A Grubu sınavlarına hazırlıkta yayımladığı güncel, akademik, sınav odaklı ve zengin içerikli kitaplarla marka haline gelen Monopol Yayınları, ürün çeşitliliğini genişleterek KPSS B, SMMM, YDS ve Kurum Sınavlarına hazırlanan adaylar için de kitaplar
yayımlamaktadır. Son olarak Üniversite Ders Kitaplarını gündemine alarak bu alanda değerli çalışmaları olan akademisyenlerin kitaplarını yayımlamıştır.

Monopol Yayınları, kaliteden hiçbir zaman ödün vermeyen yayın politikası anlayışı ile sürekli gelişim göstermeyi ve herkesin tercih edebileceği yayınları üreten bir yayınevi haline gelmeyi hedeflemektedir.

Mustafa MERT

Monopol Yayınları Genel Yayın Koordinatörü