Konut ve Çatılı İşyeri Kira Sözleşmesinin Kiraya Veren Tarafından İhtiyaç Nedeniyle Sona Erdirilmesi Adalet Yayınevi

Konut ve Çatılı İşyeri Kira Sözleşmesinin Kiraya Veren Tarafından İhtiyaç Nedeniyle Sona Erdirilmesi Adalet Yayınevi

 216,00

Stok kodu: 9786258038484 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıOcak 2022
ISBN9786258038484
Sayfa Sayısı153
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 65 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Çalışma konusu üç ana bölümde incelenmiş.
Çalışmanın birinci bölümünde; kira sözleşmesinin tanımı, hukuki niteliği, unsurları ile kira sözleşmesi konusuna genel bir giriş yapılmış. Ardından kira sözleşmesinin süresi ve zımni yenilenme konusu üzerinde durulmuş. Son olarak da kira sözleşmesinin sona erme halleri ele alınmış.
Çalışmanın ikinci bölümünde; konut ve çatılı işyeri kira sözleşmesi incelenmiş olup konut ve çatılı işyeri kira sözleşmesinin tanımı, hukuki niteliği ve unsurları ele alınmış. Ardından konut ve çatılı işyeri kira sözleşmesinin şekli ve geçerliliği konusu üzerinde durulmuş. Son olarak da konut ve çatılı işyeri kira sözleşmeleri hakkındaki özel hükümlerin uygulama alanı ve kira sözleşmesinin sona erme halleri ele alınmış.
Üçüncü bölümde ise; çalışmanın ana konusunu oluşturan konut ve çatılı işyeri kira sözleşmesinin kiraya veren tarafından ihtiyaç nedeniyle sona erdirilmesi Yargıtay kararları eşliğinde incelenmiş. Bu bölümde konut ve çatılı işyeri kira sözleşmesinin sona ermesinin şartları genel olarak açıklanarak, akabinde Yargıtay uygulamaları, BK ve GKHK döneminde verilen kararlar ve doktrindeki görüşler kapsamında konut ve çatılı işyeri ihtiyacı kabul edilen durumlar incelenmiş. Son olarak da; tahliye davaları usul hukuku bakımından ele alınarak; tahliye sebeplerinin sınırlılığı, görevli ve yetkili mahkeme, davanın tarafları, dava açma süresi, tahliye kararının icrası ve yeniden kiralama yasağı üzerinde durulmuş.
Kitabın Konu Başlıkları
.
Kira Sözleşmesinin Tanımı, Hukuk, Niteliği, Unsurları, Süresi, Zımni Yenileme ve Sona Ermesi
.
Konut ve Çatılı İşyeri Kira Sözleşmesinin Tanımı, Hukuki Niteliği, Unsurları, Şekli, Geçerliliği, Uygulama Alanı ve Sona Ermesi
.
Konut ve Çatılı İşyeri Kira Sözleşmesinin Kiraya Veren Tarafından İhtiyaç Nedeniyle Sona Erdirilmesi

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Konut ve Çatılı İşyeri Kira Sözleşmesinin Kiraya Veren Tarafından İhtiyaç Nedeniyle Sona Erdirilmesi Adalet Yayınevi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: