Kuş Dili Pegasus Yayınları

-20%

Kuş Dili Pegasus Yayınları

 215,20

Stok kodu: 9786053436027 Kategoriler: , ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı Haziran 2015
ISBN9786053436027
Sayfa Sayısı304
Ebatı13X12
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 69 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Güvercinle arkadaşlık kuran ve bir cinayeti kendince çözmeye kalkışan sıra dışı bir çocuğun yüreklere dokunan hikayesi…

Ölen çocuğun annesi kanın başında nöbet tutuyordu. Belli ki kanın orada kalmasını istiyordu. Yağmur yağıp kanı temizlemek istiyordu ama o izin vermiyordu. Ağlamıyordu bile. Sanki yağmuru korkutup gökyüzüne geri göndermek onun işiymiş gibi kaskatı ve kızgındı. Bir güvercin kendi lokmasını arıyordu. Doğruca kan gölünün içine doğru yürüdü. Hatta üzüldüğü bile söylenebilirdi, gözlerinin çevresi pespembe ve cansızdı.

Yedinci sınıfların en iyi ikinci koşucusu olan on bir yaşındaki Harrison Opoku, yanlarına keçeli kalemle Adidas çizgileri çizdiği spor ayakkabılarıyla İngiltere’deki yeni hayatına alışmaya çalışırken nasıl bir tehditle karşı karşıya olduğundan habersizdir. Annesi ve ablası Lydia’yla birlikte kısa bir süre önce Gana’dan gelen Harri, Haribo şekerlemelerinden okulundaki büyük çocukların kurduğu korkunç ama hayranlık uyandırıcı çetelere kadar şehir hayatının ona çok yabancı gelen yönlerini sindirmeye çalışıyordur. Fakat arkadaşlarından biri bir cinayete kurban gidince Harri’nin hayatı sonsuza dek değişir. Kurbanın neredeyse yeni olan kramponları, olay yeri şeridinin ardında bir zafer nişanesi olarak tırabzanlardan sarkarken polislerin sorgulamaları sonuçsuz kalmaktadır. Harri harekete geçmeye karar vererek annesinin onları korumak için ördüğü hassas duvarlarda farkında olmadan çatlaklar oluşturur.

“Kuş Dili aşık olacağınız bir roman: gerçekçi ve sarsıcı.”
– The Times

“Ürkütücü, duygusal ve eğlenceli… Kuş Dili’ni milyonlar okuyacak.”
– Daily Telegraph

“Harri’ye âşık olmaya hazır olun. Gana’dan İngiltere’ye göç eden 11 yaşındaki bir çocuğun yeni hayatına uyum sağlamasının ışıl ışıl, eğlenceli öyküsü.”
– Shelf Awareness

“Hem sahici hem de fantastik… Harrison Opoku’nun tüm dünyaya haykırdıkları beni hem eğlendirdi hem de derinden etkiledi. Kuş Dili olağanüstü bir roman.”
– Emma Donoghue

“Bunun yazarın ilk kitabı olduğuna inanmak oldukça güç. Hareketli, espirili ve tutkulu… Bu eser hem boğazınıza düğümlenecek hem de sizi kahkahalara boğacak.”
– Guardian

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Kuş Dili Pegasus Yayınları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: