Mali Hukuk Terimler Sözlüğü Adalet Yayınevi

Mali Hukuk Terimler Sözlüğü Adalet Yayınevi

 311,00

Stok kodu: 9786258209068 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıAğustos 2022
ISBN9786258209068
Sayfa Sayısı704
Ebatı16X24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 69 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Sosyal ve ekonomik yaşantımızın bir parcası mali hukuk alanındaki terminoloji, her gecen gun ekonomi ve finans alanındaki aktor ve kurumların duzenlemeleri, uygulama ve politikaları ile genişlemekte ve zenginleşmektedir.

Gunumuzde mali alanda, gerek hukuki mevzuat ve doktrinde, gerekse uygulamacıların kullandıkları, kavram, terim ve sozcukler, ortak bir paydada anlaşılabilir bir hukuki kapsayıcılığı ortaya koymak adına onemli birer işlev gormektedir.

Bu eser, yasal muktesebat ve mesleki/kurumsal birikimler de dikkate alınarak mali hukuk alanında kullanılan temel/ilişkili terimlerin tanımları ile gerektiğinde kısa acıklama ve analizlerini kapsamına almaktadır.

Tanımlanan terime, koyu ve düz karakterlerle, ingilizce karşılıkları ile eş anlamlı veya ilişkili terimlere ise yanında acık ve italik karakterlerle yer verilmiştir.

Ayrıca terimin ilgili olduğu alan veya yasal ve idari duzenleme kaynakları da belirtilerek daha kolay bir erişim imkanı hedeflenmiştir.

İkinci basımı yapılan eserde, guncellemeler ve eklenen terimler yanında bazı terimlerin de daha iyi anlaşılabilmesi icin revizyon yoluna gidilmiştir. Bu vesileyle, 1400 u aşkın terimle, yeni iyileştirme ve geliştirmelerle mali hukuk alanında muktesabatın daha ileri bir aşamada oluşmasına katkı sunulmaya devam edilecektir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Mali Hukuk Terimler Sözlüğü Adalet Yayınevi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: