Medeni Hukuk – II (Aile Hukuku, Olay ve Test Soruları) Adalet Yayınevi

Medeni Hukuk – II (Aile Hukuku, Olay ve Test Soruları) Adalet Yayınevi

 225,00

Stok kodu: 9786052641347 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım Yılı2023 Şubat
ISBN9786052641347
Sayfa Sayısı262
Ebatı17X25
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 49 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Aile hukuku konularını geniş çaplı ele alan bu pratik çalışma kitabımız, Medeni Hukuk-II Aile Hukuku kitabımızda geçen teorik konuların daha iyi anlaşılmasını hedeflemektedir. Bunun için, aile hukuku kitabımıza katkıda bulunan çalışma ekibince bizzat kaleme alınmıştır.

Aile hukukuna ilişkin uygulama kitabımız, olay soruları ve test soruları olmak üzere iki ana kısımdan oluşmaktadır. Ana kitabın içeriğine uygun şekilde gerek olay soruları gerekse test soruları on dört bölüme ayrılmıştır. Genel bilgiler ile olay soruları ve test soruları arasında uyum sağlamak maksadıyla, ana kitaba emeği geçen her bir yazar kendi konusu ile ilgili olay ve test sorularını da hazırlamıştır. Böylece birden çok görüşün bulunduğu tartışmalı meselelerin değerlendirilmesinde, iki eser arasında fikir birliği sağlanmıştır.

Yukarıdaki düşüncelerle hazırlanan bu uygulama kitabının öğrencilerimize, bunun yanı sıra hukuk bilgisini olay ve test soruları üzerinden gözden geçirmek isteyen hukuk fakültesi mezunlarına yararlı olacağı düşüncesindeyiz.

Pratik çalışma kitapları, hukuk âlemine gönül verenlere, sıkı bir karşılaşmaya çıkmadan önce, kurgusal olaylarla antrenman yapma imkânı sunmaktadır. Böylece onlara gelecekteki gerçek mücadelelerinde yol gösterici bir deneyim kazandırmaktadır. Bu edinilen tecrübe ile bir dava bir celse geri atmayacak olsa, bu bile kanımızca adalete ve topluma büyük bir hizmettir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Medeni Hukuk – II (Aile Hukuku, Olay ve Test Soruları) Adalet Yayınevi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: