Memurların Disiplin ve Ceza Soruşturması Seçkin Yayınevi

Memurların Disiplin ve Ceza Soruşturması Seçkin Yayınevi

 90,00

Stok kodu: 9789750271779 Kategoriler: ,
Sepeti görüntüle


Basım YılıEylül 2021
ISBN9789750271779
Sayfa Sayısı224
Ebatı16x24
Kargo Ücreti:Türkiye'nin her yerine 29 TL.
Kargo Veriliş Süresi:Siparişleriniz 2 iş günü içinde kargoda.

Açıklama

Memurların Disiplin ve Ceza Soruşturması, 2547 sayılı Kanun Kapsamında Çalışanların Disiplin ve Ceza Soruşturması Dahil – Zehreddin Aslan, Halil AltındağMemurlar ve diğer kamu görevlilerinin kendilerine verilen görevleri kolektif bir disiplin içinde yerine getirmesi gerekmektedir. Kamu hizmetlerinin aksamadan ve verimli bir şekilde sunulabilmesi, ancak disiplinli bir organizasyonla mümkündür. Kamu görevlilerinin kurum içi düzeni bozucu ve kamu hizmetlerini aksatan davranışlarının önlenmesi ve bu gibi davranışların cezalandırılması için personel kanunlarında bu tip fiiller disiplin suçu olarak tanımlanmış ve bu fiillerin işlenmesi halinde uygulanacak disiplin cezaları belirlenmiştir. Bu çalışma, genel personel kanunumuz olan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan disiplin soruşturmasını konu almaktadır. 657 sayılı Kanunun 125. ve devamı maddeleri memurların hangi fiillerinin disiplin suçu oluşturacağını, bu fiillere hangi cezaların verilebileceği ve soruşturma usulünü düzenlemektedir. Bu çalışmada bu konulara ilişkin tartışmalı hususlar ayrıntılı bir biçimde ele alınacaktır.

Memurların kurum içi düzeni bozucu davranışlarının yanı sıra görevleri sebebiyle işledikleri suçların soruşturma usulü de kanun koyucu tarafından özel olarak düzenlenmiştir. 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun, memurlar ve diğer kamu görevlilerinin görevleri sebebiyle işledikleri suçların soruşturma usulünü detaylı bir biçimde düzenlemiştir. Bu çalışmada bu konuya özel bir bölüm ayrılmış ve soruşturma süreci tüm ayrıntıları ile açıklanmıştır.

657 ve 4483 sayılı Kanun hükümlerinin yanı sıra uygulamadaki ağırlığı da göz önünde bulundurularak 2547 sayılı Kanun’un disiplin ve ceza soruşturması usulleri ilgili bölümlerde ayrı başlıklar altında ele alınmaktadır.

Konu Başlıkları
Disiplin Suç ve Cezaları
Disiplin Suçlarında Yetkili Amir ve Kurullar ile Soruşturma Yöntemi
Memurların ve Diğer Kamu Görevlilerinin Ceza Soruşturması
Görevden Uzaklaştırma

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“Memurların Disiplin ve Ceza Soruşturması Seçkin Yayınevi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Bu ürünü sepete eklediniz: